На Черкащині влада знищує школи після “оптимізації”
- 29-01-2016, 20:03
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 2594
Спочатку оптимізували, а тепер і зовсім знищують. У селі Зелена Діброва Городищенського району Черкаської області – люди стали на захист вже закритої місцевої школи. Після переведення дітей в іншу – будівлю повинні були законсервувати.
Але районне управління освіти розпорядилося по-іншому. Як? Докладніше у сюжеті телеканалу Інтер.
На шкільній дошці – ще не витерті торішні завдання. Але в коридорах і класах цієї сільської школи останні півроку господарюють тільки грибок і холод. Семикласниця Аліна веде нас до кабінету української мови. Вона не була тут із травня. Після оптимізації її клас перевели в школу сусіднього села.
“Я сиділа от тут навпроти вчителя. У нас тут був дуже гарний вчитель. Закрили нашу школу, то він вже пішов в своє рідне село”.
Зелена Діброва – село невеличке. У школі було 23 учні. Тут же – і дитячий садок для 11 малюків. На початку цього навчального року чекали поповнення. У село переїхали 5 сімей з Донбасу. Аліна зітхає: у новій школі умови набагато гірші.
“Там є всередині туалет, але кажуть, що немає каналізації. Діти ходять на вулицю. Тут туалет був в школі, всередині”, – розповідає школярка Аліна Сазоненко.
Жителі Зеленої Діброви досі не розуміють, чому оптимізували саме їхню школу. Тут була каналізація, автономне опалення, водогін. На першому поверсі – склопакети. Тепер це все вивозять працівники Городищенського райуправління освіти.
Після чергового візиту представників цього відомства, у цілком працездатній школі – як після навали вандалів. Зі шкільної їдальні позникали плити, холодильник, як мовиться, “з м’ясом” вирвані навіть батареї.
Від побаченого голова сільради – у шоці. Хоч школа і перебуває на балансі райуправління, облаштовували її в основному самі селяни. Після оптимізації просили чиновників віддати приміщення в комунальну власність Зеленої Діброви.
“Ми планували опалювати це приміщення, перенести сюди музей села, відкрити початкову школу, зробити тут комунальне підприємство”, – розповідає сільський голова Зеленої Діброви Ігор Щербак.
Але начальниця управління – незговірлива. Ледь угледівши нашу камеру, віддає наказ:
“Це – майно районної ради, покиньте територію. Ви перешкоджаєте роботі комісії”.
Виявилося, наша знімальна група заважала комісії рахувати вирізані напередодні радіатори. Навіщо це взагалі зробили – пояснити не змогла.
“- Ця школа збудована за рахунок колгоспу, за рахунок мозолів оцих людей.
– Це – рішення сесії районної ради, якщо ведеться якийсь навчальний процес, відновиться робота школи, то, відповідно, зробимо і все відновимо”.
Жителі Зеленої Діброви після побаченого заявили: вже не просять, а вимагають передати будівлю у комунальну власність села. Інакше обіцяють діяти радикально.
Ще декілька деталей у репортажі vikka: http://vikka.ua/news/94870-na-cherkaschini-rozgorivsya-shkilnij-skandal-video.htm
Зошити, дитячі малюнки та роздаткові матеріали. Усе це навчальне приладдя покинуте освітянами у стінах рідної школи. Півроку тому у селі Зелена Діброва, що на Городищині, навчальний заклад оптимізували, тепер і взагалі хочуть ліквідувати. На захист шкільних стін стали місцеві жителі
У ряд вибудувані парти та не стерта шкільна дошка із минулорічними завданнями. У цій школі вже більш ніж півроку не чути шкільного дзвінка. Увесь цей час тут хазяйнує лише грибок та холод. Семикласниця Аліна веде до кабінету української мови. У ньому дівчина не була з травня. Після оптимізації дівчину перевели до школи сусіднього села.
Аліна Сазоненко, школярка: Я "сиділа в основному навпроти учителя. У нас був дуже хороший учитель. Але у зв’язку з тим, що закрили нашу школу, то він пішов у своє рідне село"
У Зеленодібровській школі навчалося 23 дитини, тут був ще й дитячий садочок на 11 малюків. У новому навчальному році чекали поповнення, бо у село переїхали 5 сімей зі Сходу. Та й умови у рідній школі, зізнається Аліна, були кращими, ніж зараз у новій альма-матер.
Аліна Сазоненко, школярка: "Там є в середині туалет, але, кажуть, що немає каналізації. Там вчителі рідко, але можуть піти туди в туалет, але в основному діти ходять на вулицю. Тут туалет був в школі в середині"
Чому оптимізували саме їхню школу – і досі не можуть зрозуміти жителі Зеленої Діброви. Тут була каналізація, автономне опалення, водопровід. А на першому поверсі узагалі нещодавно поставили нові вікна. Тепер усе добро потихеньку вивозять працівники Городищенського районного відділу освіти. Бо будівля школи на їхньому балансі.
Ігор Щербак, сільський голова с. Зелена Діброва: "Нікому воно не потрібне. Якась дитина це робила. Пальчиками своїми дитинка другого класу це виготовляла"
Місцеві жителі й досі шоковані тим, що сталося з їхньою школою. Хоч заклад і на балансі районного відділу, та піклувалися про нього переважно тамтешні жителі. Після оптимізації школи, зеленодібровці просили віддати приміщення громаді. Та безрезультатно.
Ігор Щербак, сільський голова с. Зелена Діброва: "Ми планували опалювати це приміщення, перенести сюди музей села, відкрити початкову школу, зробити тут комунальне підприємство базу зробить яке в нас діюче, можливо, сільську раду, бібліотеку"
Керівник відділу освіти з журналістами також не говірка. Побачивши камери, наказує покинути будівлю школи.
Опісля стає зрозуміло: робота комісії - підраховувати шкільні батареї, які вирізали напередодні. Для чого це зробили, не можуть пояснити ні тамтешні жителі, ні керівниця.
Житель с. Зелена Діброва: "Це школа збудована за рахунок колгоспу, за рахунок мозолів оцих людей"
Начальник відділу освіти: "Це рішення сесії районної ради, якщо ведеться якийсь навчальний процес, відновиться робота школи, то відповідно зробимо і все відновимо"
Якою буде доля сільської школи, не знають і у самому відділі освіти. Та жителі Зеленої Діброви налаштовані рішуче. Вони вимагають, аби будівлю школи віддали їм у комунальну власність.