На честь героїв Небесної Сотні на Черкащині перейменували 17 вулиць
- 8-02-2016, 19:41
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1379
У Ватутіному, Золотоноші, Звенигородському, Кам’янському, Монастирищенському, Черкаському та Шполянському районах перейменували 17 вулиць на честь героїв Небесної Сотні. Крім того, в районах та містах області встановили 19 меморіальних дощок та 16 пам’ятників полеглим героям.
Серед 99 героїв Небесної Сотні – шестеро родом з Черкащини. Це Максим Горошишин із села Грушківка Кам’янського району, Юрій Паращук з Тального, Юрій Пасхалін з села Носачів Смілянського району, житель Сміли Андрій Саєнко, Віктор Чернець з села Подібна Маньківського району та Віталій Смоленський з села Фурманівка, що на Уманщині. Президент Петро Порошенко присвоїв їм звання Героїв України, повідомляють Новини Черкас.
– Два роки тому наша нація проявила себе справді європейською, яка шанує власну гідність, свободу і навіть ціною власного життя готова відстояти право на свою державу, – говорить перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль. – Нашим святим обов’язком є вшанування подвигу героїв Небесної Сотні, а також загиблих учасників АТО, які виступили на захист демократичних цінностей, відстоювали права і свободи людини й наше з вами майбутнє. І така увага має бути постійною.
В області необхідно перейменувати ще 10 населених пунктів
Вісім з 18 населених пунктів Черкащини, рекомендованих до перейменування Українським інститутом національної пам’яті, уже з новими назвами. Тож залишилося затвердити нові імена ще для 10 сіл та селищ області, повідомив в. о. начальника управління культури та взаємозв’язків з громадськістю облдержадміністрації Сергій Пасічник.
На початку лютого Верховна Рада України прийняла постанову щодо перейменування частини населених пунктів України, які підпадають під дію закону про декомунізацію. Зокрема, в Черкаській області село Ленінське Драбівського району відтепер має назву Богданівка, селище Радгоспне того ж району – Квітневе, селище Петровського Золотоніського району – Степове, селище Петрівське Кам’янського району – Лісове. Крім того, рішеннями місцевих рад нові назви тепер мають також ще чотири населених пункти області. Зокрема, селище Здобуток Жовтня Тальнівського району стало просто Здобутком, село Ленінське Смілянського району відтепер Ленське, селище Незаможник Городищенського району тепер Сівач. Також, за словами Сергія Пасічника, Чорнобаївська районна рада вирішила просити Черкаську обласну раду клопотати перед Верховною Радою України про перейменування села Ленінське на село Степове.
З огляду на це в області залишилось перейменувати 10 населених пунктів. Зокрема село Вікторівка Маньківського району, село Жовтневе та село Чапаєвка Монастирищенського району, селище Жовтневе, Жовтневий Промінь та Комінтерн Чорнобаївського району, село Кірове Корсунь-Шевченківського району, село Петровського Драбівського району, село Чапаєвка Золотоніського району, а також селище Політвідділовець Уманського району. Оскільки ці райони не надали пропозиції щодо назв своїх населених пунктів, то варіанти їхніх майбутніх назв запропонувала облдержадміністрація.
– Декомунізаційні процеси в Україні зумовлені необхідністю відійти від радянського минулого, перегорнути сторінку історії, яка пов’язує незалежну державу із комуністичним режимом, – зазначив Сергій Пасічник. – Тож рішення щодо перейменування всіх населених пунктів чи демонтажу об’єктів, які підпадають під дію «декомунізаційного» закону, має бути прийняте на місцях до 21 лютого. Якщо в районах до цього часу не демонтують всі об’єкти, які підпадають під дію закону «Про декомунізацію», то вирішуватиме це питання голова облдержадміністрації. Фінальний же термін демонтажу та перейменування вулиць – 21 травня.
Зауважимо, в області 467 населених пунктів мають об’єкти топоніміки, що підпадають під дію цього закону. Зокрема, на Черкащині ще не демонтували 42 пам’ятники та пам’ятні знаки, пов’язані з комуністичним режимом. Лише в обласному центрі їх налічується шість. Загалом же в області досі лишилося встановлених 23 пам’ятники та погруддя Володимиру Леніну, по два Василю Чапаєву та Григорію Котовському, а також 10 іншим радянським діячам.