Черкащанки готують «сухпайки» для бійців
- 27-11-2014, 09:36
- Черкаси та область / Громадські організації
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1147
Організація «Наш батальйон» зібрала черкаських господинь, які власноруч готують "сухпайки" для наших бійців – борщові, супові набори, другі страви та солодощі. А потім відправляють все це на передову. Нині цей волонтерський осередок розміщений в приміщенні Кооперативного економіко-правового коледжу. Наразі в зону АТО вже відправлено близько ста таких продуктових наборів, - інформує прес-служба ОДА.
– Усі овочі миємо, чистимо, подрібнюємо, висушуємо та складаємо в поліетиленові пакети. Для запакування використовуємо вакуумний апарат, що подовжує термін придатності пайків. Люди відкликаються на наш заклик, везуть домашні овочі та фрукти. Продуктів чимало, але в тому обсязі, в якому б хотіли, ми не можемо заготовити сухпайки, адже їх компоненти сушаться тривалий час. За наявності професійної сушарки можливо опрацьовувати до півтонни овочів у день, – розповідає волонтерка Ірина. – Ми дбаємо, щоб наші солдати не витрачали свої сили на кухню, а берегли їх для боротьби з ворогом.
Ознайомившись із процесом створення сухпайків, очільник області подякував жінкам за їхню роботу та пообіцяв допомогти з придбанням професійної сушарки.
– Ми пишаємося такими людьми, як ви, що готові прийти на допомогу нашим військовим, нашій країні. Те, чим ви займаєтеся, є дуже вагомою справою, – сказав він. – Обласна влада своєю чергою зробить усе можливе, аби процес виробництва таких сухпайків у майбутньому удосконалювався.
Директор Кооперативного економіко-правового коледжу Микола Зажирко зазначив, що ця волонтерська ініціатива має велике значення для навчального закладу, оскільки прививає студентам патріотичні цінності.
Надалі Юрій Олегович відвідав штаб волонтерської ініціативи «Наш батальйон», де спробував плести маскувальну сітку та дізнався про технічні секрети цього процесу.
Координатор та ініціатор проекту черкащанка Катерина Дубрава розповіла, що на сьогодні сплетено вже близько 1300 квадратних метрів маскувальної сітки. Нині в Черкасах є 5 пунктів плетіння сіток, на кожному з них працює, щонайменше, 50 осіб.
– Ми дізнались, що є такі ініціативи в інших містах – Львові, Києві, Дніпропетровську – тому у вересні цього року вирішили реалізувати подібне в Черкасах, – розповіла Катерина. – Написали список необхідних матеріалів та розпочали через соціальні мережі залучати людей до роботи. Багато хто відгукнувся. До роботи ставимося дуже відповідально, підбираємо кольори, застосовуємо спеціальне плетіння, аби ці сітки захистили наших хлопців. Коли ми передали перші вироби, то чекали відгуків із зони АТО. Військові, отримавши їх, щиро подякували за пророблену роботу.
Окрім цього, у приміщення штабу «черкаських павучків» приносять теплі речі, балаклави, книги та в’язані вручну шкарпетки. У них перед відправкою на Схід майстрині кладуть записки, цукерки, навіть іконки, також, а ще – дівчата печуть смачне домашнє печиво. Це та все необхідне волонтери пакують та передають в зону АТО.
– Волонтери, безумовно, роблять надзвичайно добру справу для військових і сьогодні я переконався, що вона достатньо непроста. Дивлячись на таке людське бажання допомогти, цю ініціативу хочеться підтримувати, – зауважив голова ОДА. – Такі благодійні справи підтверджують, що ми сильні духом і продовжуватимемо надавати допомогу, доки не закінчиться війна.