На Черкащині нечистоти з відстійника можуть потрапити до криниць
- 26-02-2016, 19:45
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1321
На околиці села Ярошівка Катеринопільського району є відстійники. Колись вони належали місцевому цукрозаводу. Зараз нібито нічийні. Селяни занепокоєні тим, що туди попередні роки зливало відходи ТОВ «Сиророб» підприємство по виготовленню сирів із сусідньої Мокрої Калигірки.
Місцеві жителі зверталися до екологів, проте проблема з місця так і не зрушила. Обурені люди зателефонували журналістам «Нового Дзвону», пишуть Вісті Черкащини.
Щоб на власні очі побачити проблему, виїжджаємо у Ярошівку. Там нас зустрічають місцеві активісти. Показують як проїхати до відстійників. Дорога, скажемо відверто, «убита». До того ж, ожеледь. Їдемо потихенько, розмовляємо.
– Мабуть через те, що цьогорічна зима була сніжною – добратися до відстійників тяжко. Отож машин із Мокрої Калигірки майже не було. Говорять, у січні 2016 року в підприємства закінчилася оренда відстійників. Чи поновлювали, не знаю, – каже житель села Олександр Ламбер. Іде весна, усе почне розтавати і піде в людські криниці.
Ближче до відстійників з’являється специфічний кислий запах. Добираємося, щоб задокументувати побачене. Навколо чагарі. На засніженому спуску, слідів від коліс машин нема. Але відстійник заповнений смердючою рідиною.
Фотографуємо і повертаємося. На околиці села, випадково, зустрічаємо жінку, яка несе під гору пластикові каністри з водою. Підходимо ближче і бачимо, що у неї в дворі криниця.
– Чому Ви не берете воду з власної криниці? – запитуємо здивовано.
– Та в ній води мало. Ще й воняє, – відповідає. – Весною не знаю, що має бути. У теплу пору року тут дуже тхне і комарі заїдають. Але ми звикли. А Ви що може будете про це писати? Давайте я Вам краще вірші свої дам. Надрукуєте?
Так ми познайомилися із народною поетесою із Ярошівки Ларисою Поркуновою.
Сьогодні у Ярошівці замість сільської ради – обраний 24 січня староста. Прав у нього обмаль. Центр об’єднаної територіальної громади у Мокрій Калигірці, звідки й привозять відходи. Куди тепер скаржитися, жителі Ярошівки не знають.