Канівський підприємець відкрито заявила про «сірі схеми» керівництва міського ринку

підприємець та громадська активістка Олена НовіковаРейдерські захоплення, незаконне будівництво, порушення будівельних та санітарних норм – все це не тези із вечірнього сюжету журналістів-розслідувачів, що уже давно стали звичною картиною ефірів на центральних канал України.

Такі реалії роботи канівського комунального підприємства «Міський ринок», про які журналістам Kanos розповіла людина, що уже не один рік веде боротьбу із беззаконням, за її словами, керівництва відповідної установи.

Це підприємець та громадська активістка - Олена Новікова, з аргументами і фактами від якої ми пропонуємо Вам ознайомитись нижче.

Про скарги місцевих підприємців

На ринку сформувалася ініціативна група міських підприємців, які  неодноразово зверталися до керівництва ринку для вирішення певних поточних проблем. 

Проте вирішити їх «на місці» ніколи не вдавалося. Тому, підприємці ще у 2014-му році підписалися під скаргою за недбалу поведінку та ведення господарчої діяльності на Володимира Малінського (ред: директор КП «Міський ринок») та його підлеглих і направили її міському голові Ігорю Ренькасу та канівському прокурору Олександру Кожушку.

До скарги були додані фотографії невідомих об’єктів, які були збудовані раніше, але називати їх власників чи продемонструвати відповідну документацію очільник ринку відмовлявся.

Проте, нажаль, реакція на цю скаргу перетворилася на довге листування, а не ухвалення конкретних рішень та прийняття необхідних дій з виправлення ситуації.

Про рейдерське захоплення торгового місця

Саме Володимир Малінський сприяв здійсненню рейдерського захоплення мого торгового місця та перепродав його ще раз. У той день, коли там почали робити незаконну забудову, я була у Києві. Моя мама із високим тиском прийшла туди, викликала міліцію, яка взяла всі наші документи, але не залучила криміналістів і не оформила це як захоплення.

Після того, Володимир Малінський жодного разу не приходив на виклики до міліції та не надав документів, які підтверджують законність забудови. Більше того, вони продовжили будівництво і вже більше року використовують це торгове місце.

Також на момент будівництва не було ніяких будівельних документів, зокрема технічного плану прив’язки. В наявності було лише рішення виконкому часів Віктора Ніколенка про реконструкцію та забудову ринку і рішення на виконання документації.

Про будівництво рибного павільйону

Вже пізніше, цим літом, ми з ініціювали приїзд Людмили Дерев’янко (головний державний інспектор в Управлінні Державної архітектурно-будівельної інспекції (м. Золотоноша). Разом із нею та Володимиром Малінським ми перевіряли ринок і виявили, що побудований рибний павільйон – це капітальна забудова, а не – тимчасова, як зазначалося у документах.

Також директор ринку постійно стверджує, що ніби-то очолюване ним підприємство збиткове, але при тому всьому, їм якимось чином вдалося побудувати цей павільйон. На які кошти? За яким кошторисом? Ми неодноразово просили показати нам кошторис будівництва, проте Володимир Малінський нічого на це відповісти не міг.

Також цікаво і те, чому керівництво ринку вирішило побудувати саме рибний павільйон, де працює 6 підприємців, а не молочний, де працює близько 30.

Зауважу і те, що всі міські чиновники, зокрема і Володимир Малінський, Дмитро Черешнєв та Ігор Ренькас, знали, що буде перевірка, а тому на момент її проведення уже виготовили всю необхідну документацію.

Коли ж приїздив другий перевірник, то у рибному павільйоні було швидко встановлено перегородку, адже згідно нормам ДБН, споруда не може перевищувати за своєю площею більше 30 кв.м.

Про порушення на ринку

Дивлячись на забудову ринку відразу видно порушення норм пожежної безпеки та санітарних норм. На території належним чином не забезпечується прибирання, водовідвід та санітарні зони.

У рибному павільйоні зараз зроблений один туалет, але, коли на ринку перебуває одночасно до 3-х тисяч людей, то навряд чи одним туалетом можна обійтися.

При підвищені тарифів, у плані надходжень ринку на 2015-й рік було зазначено, що кожного місяця із туалету вивозять 9 машин асенізаторів. Але це абсолютно нереальні цифри!

Така ж маса питань до керівництва канівського ринку є і щодо зарплат працівникам  підприємства, штатного розпису організації. Адже наприклад, згідно всіх вимог організації роботи ринку, в його штаті не повинна бути посада ветеринара, але на канівському ринку вона є.

Крім того, додатково збираються кошти з підприємців за охорону ринку, при тому, що немає жодних договорів, які посвідчують зобов'язання з виконання цих самих охоронних послуг. Квитанції чи чеки про сплату також відсутні.

Чи знають про це новообрані депутати? Авжеж знають, адже один із них, Олександр Корнієнко, який обрався до міської ради від Радикальної партії, свого часу якраз займався збором цих самих коштів за охорону торговельних об'єктів.

Додатково працівники підприємства також збирають кошти із людей, які торгують на міській території, що не належить до ринкової. Наприклад, це територія, де відбувається торгівля саджанцями, біля зупинки.

Нам довгий час не хотіли надавати статут комунального підприємства, примірник договору із підприємцями, рахунки сплати за місцевий збір. А ж поки ці документи не дістали представники депутатської комісії.

Загалом, за підрахунками активістів, близько 500 тисяч гривень у рік, керівництво міського ринку просто не показує у власних доходах. Може саме спокуса перед такими сумами й змушувала окремих працівників міського ринку свого часу вдаватись навіть до відвертих погроз і залякувань в сторону підприємців в процесі вирішення питань на свою користь. 

Тим більше, яких: пенсіонерів, жінок, які власними силами і наполегливістю працюють заради забезпечення прожиття себе, своїх дітей і рідних, серед яких в тому числі є навіть інваліди. Але для панів Корнієнка та Хребтова, навіть такі життєві історії вочевидь не є виключенням, а тому вони впевнено йдуть до своєї мети, переступаючи і власну совість, і людей.

Про позицію міського голови

Ще раніше нам вдалося добитися формування депутатської комісії, яка мала здійснити перевірку та подальший контроль господарської діяльності міського ринку. Проте я вважаю, що міський голова таким чином просто переклав обов’язки перевірки ринку на депутатів.

Поясню чому. В ході зустрічей з міським головою, з боку підприємців неодноразово лунали пропозиції і благання розірвати контракт з чинним керівником КП «Міський ринок» Володимиром Малінським. У відповідь, нас запевняли розібратися, обіцяли реальні дії, покращення.

Проте, попри всі запевнення, обіцянки чиновників, в тому числі й Ігора Олександровича, так і залишились пустими обіцянками. Адже погодьтесь, що має зробити мер в тому випадку, якщо на адресу очільника комунального підприємства роками лунають скарги, звинувачення у поборах? Проаналізувати і у разі підтвердження звільнити та найняти ефективного менеджера. Що ж ми бачимо на практиці? Спочатку нам обіцяли провести фінансовий аудит підприємства. Потім розібратися із самим Малінським. Однак, ті доводи і докази, що наводили підприємці озвучуючи пропозицію розірвати контракт з чинним керівником та, не виключено, що навіть на відкритому конкурсі призначити нового очільника, чинного мера чомусь не влаштовували. 

Відтак, маю підозру, що Ігор Олександрович вочевидь не просто в темі, але й в долі. Для прикладу, на цей час на території ринку й далі ведуться будівельні роботи, згідно будівельного плану у якому є абсолютно відверті порушення ДБН, що потребують перевірки. І міський голова, як колишній архітектор, апріорі цього не може не знати і не розуміти. А якщо реакції немає в Облдержбудконтролі, куди звертались підприємці, в мерії, значить висновок очевидний. 

Більше того, всі, наголошую всі забудови на ринку не мають технічних паспортів, які би дали гарантію безпечності конструкцій. А відтак, ніхто не дає гарантій того, що завтра, йдучи між павільйонами з покупками, Вам нічого не впаде на голову чи не привалить однією із конструкцій.

Крім того, ті підприємці, які зараз погодились на будівництво нових павільйонів, на якому хтось дуже добро заробляє (раніше займався Євгеній Володченко, а зараз Хрибтов - старший контролер КМ «Міський ринок» ), теж не мають жодних правових доказів того, що це їхні будівлі. Відтак, вони законом не захищені.

Саме тому, резюмуючи все вище викладене я можу сказати лише одне, у Каневі діє кругова порука, коли міський голова прикриває діяльність керівників комунальних підприємств, а керівники комунальних підприємств вдячно служать міському голові. 

І ситуація на міському ринку - яскраве тому підтвердження. Адже якби канівський ринок дійсно був таким збитковим, як його постійно намагається показати нинішнє керівництво, навряд чи його очільник так нехтував б пропозиціями самих підприємців оптимізувати витрати і тим самим вивести організацію з мінусів в плюси. Відтак, мінуси напевно лише на папері, а в реальному житті канівський міський ринок - це бездонне джерело збагачення місцевих чиновників та всіх тих, хто наживається завдяки такому стану справ.

P.S. Дуже хотілося б, щоб місцеві чиновники не залишили поза увагою факти і звинувачення, наведені у відповідному матеріалі. Адже погодьтесь, у «майбутній столиці України», яку запропонував у Канів перенести Опозиційний блок, необхідно прагнути до європейських норм і стандартів ефективної роботи всіх комунальних підприємств міста і, в тому числі, міського ринку.

Теми: Канів
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ