В Умані «анексували» землі?

Маєш будинок, але нічого зробити не можеш. Павло Притуляк отримав у спадщину хату в місті Умань по вулиці Мічуріна, 45. Проте, щось зробити з нею – добудувати хату чи провести комунікації, легально не може. Причина – хата виявилася «на два села»

Маєш будинок, але нічого зробити не можеш. Павло Притуляк отримав у спадщину хату в місті Умань по вулиці Мічуріна, 45. Проте, щось зробити з нею – добудувати хату чи провести комунікації, легально не може. Причина – хата виявилася «на два села». По документах будинок уманський, а земля… села Родниківка.

Місто виявилося міцно застиснутим між трьома селами і не може сьогодні розвиватися та видати ділянки учасникам АТО, пише Вечірня Умань. А частину земель «анексували» села, які хочуть «дружити» з містом, але не хочуть «платити» за це…

Місто серед села

– Заходжу в сільраду і до районної влади, щоб отримати дозвіл на добудову, а мені кажуть – будинок міський, – бідкається Павло, – захожу до міських чиновників. Кажуть – так земля районна… Уже рік тиняюся між кабінетами. Є ескізний проект, а узаконити будівництво не можу.

Разом з проблемою документів людей по Мічуріна турбує й просте питання – а хто має зробити дорогу? Бо виходить, що і місто, і район відхрещуються від неї.

– Тут оборону від сепаратистів тримати можна. – жартує Павло. – дощ ляпне, і тільки танком і проїдеш…

Головний архітектор міста Володимир Лісаченко говорить, що ситуація складна. Місто «затиснуте» між трьома селами:: Родниківка, Піківець, Городецьке. А віднедавна ще й Паланка почала експансію в Умань. Але місто найбільше оточило село Родниківка… І хоча місто з селом зрослося на північному краї, виявилося, що частини Родниківки оточують Умань і на протилежному боці міста – південному заході… А Уманський тепличний комбінат, хоча і має назву «Уманський», знаходиться на землях Паланки і Родниківки… І вирішити проблему Павла неможливо, поки не вирішиться питання меж міста та сіл…

– Родниківка, як спрут, ще трішки, і треба буде назву міста змінювати, – жартує Володимир Лісаченко. – На сьогодні є акт узгодження меж 1966 року. І цей документ визначає межі. І якщо взяти літературу, то ми маємо 57,8 квадратних кілометрів. А тут виходить вже, по земельній кадастровій карті, що межі давно змінені і місто «схудло» на 5 квадратних кілометри. Виявляється, що район у свій час займався інвентарізацією земель. Робила черкаська землевпорядна організація. І зробили облік, не враховуючи уманські дані. Вийшло що частина земель під «подвійним обліком»… Вихід я бачу один – генплан, що на сьогодні діючий, він включає в себе село родниківку і городецьке. Це два населенних пункти що практично злилися. Села тяжіють до міста. Інфраструктура і т.д. Потрібно зупинити факт економічного протистояння. Та відкласти в бік власні амбіції та подумати про інтереси людей.

Вихід – у компромісі з містом та сільськими головами?

Ситуація з Уманню сьогодні схожа на ситуацію з країною. Частина земель «анексували» села, а розвиток міста блокується «боями» в судовій залі – без уточнених меж неможливо прийняти новий Генплан. І якщо колись визволителі заходили в місто з боку Родниківки, то тепер видача земельних ділянок нинішнім героям – бійцям АТО, під питанням – місто не має резервів, а села на децентралізацію не погоджуються.

– Села тяжіють до міста. Користуються нашими дорогами, лікарнями, магазинами. Їздять на колгоспний ринок. Паспортний стіл, податкова. Навіть представники району сидять у нас в Умані, – розповідає перший заступник міського голови Сергій Клочко. – Тому моя думка – ми маємо шукати компроміси. І працювати разом на користь людей.

Не знаєте що робити? Спитайте людей…

Сьогодні розробкою Генплану Умані займається Інститут містобудування. У них складне завдання – помирити місто та село. Але силоміць вони цього робити не хочуть…

– Ми рекомендували і меру, і сільраді спокійно зібратися. Не відштовхуватися від емоцій моє-твоє. Бо це питання стосується людей. А земля належить держава. Тому більш правильно – вирішити питання в інтересах людей. Може дійсно зробити, як держава пропонує – об’єднати бюджети. І вирішити як будуть будуватися дороги, як будуть будуватися дитсадочки, – розповів заступник директора ДП “Науково-дослідний і проектний інститут містобудування”, фахівець Інституту містобудування Ігор Соколов. – Я не хотів би, щоб все вирішувалися на рівні керівництва. А пропоную створити умови, щоб люди поспілкувалися і прийняли рішення – де будуть жити. І щоб депутати відчули настрій людей та прийняли рішення, яке буде покладено в основу планування територій, давайте відкладемо амбіції, та досягнемо компромісу і узгодимо вигідний варіант для міста й села.

Родниківка буде боротися

Проте дана ситуація попри заклики ще далека до вирішення.

– Наразі ситуація патова. Я не бачу виходу з неї. Ми відстоюємо інтереси села Родниківка, – заявив сільський голова Родниківки Руслан Яремчук.

Відтак, питання межі гальмує створення Генплану. А це сьогодні – основний документ. Без якого місто не зможе розвиватися. І чим далі триває війна за межу, тим гірше уманчанам…

Теми: Умань
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. "Байкер" на пенсії. У Черкаській області чоловік отримав перші водійські права у 70 років
  2. Службовців комунального підприємства м. Черкаси судитимуть за одержання хабара
  3. У Черкасах шахраї ошукали людей майже на півмільйона гривень
  4. До Умані прибули вже понад 30 тисяч хасидів
  5. Аграрії Черкащини зібрали більше 2 мільйонів тонн зерна
  6. Першу виплату “Національного кешбеку” українці отримують в кінці жовтня
  7. Вплив волонтерства на створення робочих місць у Черкасах
  8. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ