«Автомайдан-Черкаси»: Як в Чигирині «навчилися» проводити тендери та «економити» бюджетні кошти
- 17-03-2016, 10:59
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 817
В Україні більш корумпованої сфери у бюджетному середовищі, ніж тендери та державні закупівлі, годі й шукати. Складається враження, що процедури аукціонів тільки й створенні для розкрадання бюджетних коштів - адже у цьому зацікавлені і покупець, і продавець. …Що заважає розпоряднику коштів організувати «чесні» торги, запросивши до них лише «обраних» та «своїх» учасників – і придбати товари та послуги за космічними цінами? Вірно – ніщо! А, у випадку, коли на тендері з’явиться хтось, кого насправді не чекали – щось «зімпровізують», пропозицію невдахи відхилять через сотню безглуздих причин – тільки б не заважав!!
Така схема, схоже, налагоджується і у славному козацькому краю – Чигирині. Йдеться про Національний історико-культурний заповідник "Чигирин", який не одне десятиліття радував черкащан та гостей області прекрасними експонатами та речами старовини. Проте, у недалекому майбутньому музей може порадувати ще й охочих до нечесного заробітку комерсантів, організувавши «прозорі» державні закупівлі.
Незважаючи на законодавчу базу, директор заповідника Полтавець Василь Іванович, вирішив внести до Закону України «Про здійснення державних закупівель» свої пропозиції та організував (голова тендерного комітету В.П. Кулинич – лише виконавець) ідеальну, на його думку схему для заробітку грошей.
На 2016 рік заповідник планує закупити послуги у сфері громадського порядку та громадської безпеки (на що передбачено 3,3 млн. грн.) та провести відповідні державні закупівлі. Незважаючи на законодавчу базу, де такі послуги закуповуються у одного учасника, директор уже підшукав для торгів двох учасників – ТОВ «Шериф-захист» та ТОВ «ТСК» (обидва - із м. Київ). Не завадив йому і той факт, що державні музеї, картинні галереї, історико-культурні заповідники охороняються службою охорони в системі МВС (згідно затвердженого Постановою Кабінетів Міністрів України переліку об'єктів, що підлягають обов'язковій охороні підрозділами Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ за договорами).
Але, враховуючи суму тендеру та закони тіньового ринку, де сума «відкату» складає близько 10 %, на кону для пана Полтавця стоїть доволі значна сума – 300 тис. грн….
Ми жодним чином не захищаємо і не представляємо інтереси будь-яких структур, окрім інтересів держави та суспільства, але в даній ситуації навіть неозброєним оком видно, що тендер «відбувся», ще не розпочавшись. Державна служба охорони, що подала на торги свою пропозицію – і уже не один рік надає аналогічні послуги по всій області, забезпечує робочі місця десяткам черкащан, а головне – сплачує офіційно всі податки та платежі - не має шансів на перемогу в тендері, адже, за конфіденційною інформацією, київські ділки уже домовилися про торги з Полтавцем.
Звісно, цей тендер може стати тією сотою частиною від всіх правопорушень, які вчиняються у заповіднику (чого варта лише остання ревізія фінансової інспекції!). Але нам хотілося б не дізнаватись про уже скоєне із ревізії, а упередити незаконні дії та вберегти бюджетні кошти від розкрадання.
ЗАЯВА
про вчинення кримінального правопорушення
ГО «Автомайдан-Черкаси» вже протягом тривалого часу здійснює активну громадську та правозахисну діяльність спрямовану на запобігання втрат бюджетних коштів, розкраданню та їх нецільовому використанню і має значні напрацювання інформації щодо розкрадання бюджетних коштів, державного майна, як окремими громадянами та і злочинними групами.
Як нам стало відомо - директор державного закладу Національний історико-культурний заповідник "Чигирин" пан Полтавець Василь Іванович, не дивлячись на законодавчу базу, вирішив внести до Закону України «Про здійснення державних закупівель» свої пропозиції та організував (голова тендерного комітету В.П. Кулинич – лише виконавець) ідеальну, на його думку схему для заробітку грошей.
Встановлено, що заповідник планує закупити на 2016 рік послуги у сфері громадського порядку та громадської безпеки, на що передбачив 3,3 млн. грн. та має намір провести відповідні державні закупівлі, для яких директор вже підшукав двох «дуже чесних» учасників, а саме – ПП «Шериф-захист» та ТОВ «ТСК» (обидві м. Київ). Не дивлячись на законодавчу базу, де такі послуги закуповуються у одного учасника, Полтавець В.І. вирішив провести відкриті торги, на які запросив вищевказаних учасників. Враховуючи суму тендеру та закони тіньового ринку, де сума «відкату» складає близько 10 %, то не важко вирахувати, що на кону для пана Полтавця стоїть доволі крупна сума – 300 тис. грн.
Управління державної служби охорони в Черкаській області, яка не один рік організовувала вищевказані послуги, в даній ситуації на має жодних шансів на перемогу в тендерних процедурах, адже київські ділки вже домовилися з Полтавцем про торги та суму «відступних». А бюджетна установа - забезпечує робочі місця десяткам громадян та сплачує офіційно всі податки та платежі, які залишаються в Черкаському бюджет.
Пана Полтавця навіть не цікавить той факт, що існує затверджений Постановою Кабінетів Міністрів України перелік об'єктів, що підлягають обов'язковій охороні підрозділами Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ за договорами. Там чітко зазначено, що державні музеї, картинні галереї, історико-культурні заповідники охороняються службою охорони в системі МВС.
Але головне тут те, що навіть при поданні службою охорони найкращої цінової пропозиції – її відхилять по безлічі надуманих причин.
Тому, з метою притягнення вказаних осіб до кримінальної відповідальності, а також попередження вчинення злочину та завданих збитків прошу Вас провести перевірку викладених фактів.
В діях посадових осіб заповіднику вбачаються ознаки злочинів, передбачених ч.2 ст.364 КК України.
Сподіваюсь, що наша співпраця стане результативною та принесе користь нашій державі.
Голова ГО «Автомайдан-Черкаси» С.Г. Яковенко