Бронемашину нового зразка тестують на Черкащині (відео)
- 17-03-2016, 12:52
- Черкаси та область / Авто / Відео
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 2978
На Оршанецькому полігоні прикордонників випробовують унікальний бронетранспортер "Тритон". Машина автономна, надзвичайної міцності та збройної сили. А ще оснащена комплексом наземної розвідки та супутниковою системою. Саме ці властивості згодяться для боронителів східного прикордоння.
Тестувала "Тритонів" і знімальна група Вікка.
В Оршанецькому навчальному центрі прикордонників тестують бронемашину "Тритон". Це варіант нового зразка військової техніки, який виробили на замовлення Держприкордонслужби. Розробники запевняють: все, що треба для охоронних дій, тут є.
Сергій Букоємський, начальник управління технічного забезпечення Держприкордонслужби України: "Наземна розвідка, яка включає в себе радіолокаційну станцію середньої дальності спостереження, можливість відеоспостереження на денну і нічну камери, бойовий комплекс дистанційного управління, а також станцію супутникового зразка для прийому-передачі інформації".
Першочергово машина – для виявлення прикордонних "зайців", як техніки, так і людей. Живе тепло виявляє в радіусі трьох кілометрів, машинне – бачить на шість. А тоді виводить дані через супутникову систему.
Олег Полупанов, заступник начальника відділу новітніх розробок: "В центрі ми бачимо радіолокаційну обстановку, яка може приймати до 256 цілей одночасно і супроводжувати їх. Має тепловізійне виявлення і телевізійне".
Керувати розвідкою можна й на півкілометровій відстані, наприклад, з окопів. Для цього облаштований вайфай та локаційна супутникова система. На додачу, може ця машина і захищати.
Сергій Медвідь, представник компанії розробника: "Оснащена надсучасним збройним модулем, яким керувати можна одночасно з двох комп’ютерів."
Зараз машини тестують. Перевіряють ходові можливості та технічні. З наступного тижня почнуть навчання екіпажів. Бо, кажуть офіцери, без спеціальних навичок тут не обійтись.
Олександр Доценко, представник розробників вогняної системи: "У нас є монітор і "чебурашка", яка керує зброєю на верху. Тому все, що ось там відбувається, ми бачимо у себе на моніторі".
Кожен такий "Тритон" вартує 6 мільйонів з лишком. До 2018 року планують поставити більше півсотні машин. Аби охорону прикордоння підсилити не лише людською силою, а й технічною.