Літературний вечір «Ми йдемо до тебе крізь століття…» відбувся на Шполянщині
- 18-03-2016, 09:02
- Черкаси та область / Культура
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1120
З початком весни Україна вшановує свого великого сина, невмирущого генія, поета, мислителя і пророка Тараса Шевченка.
В кіноконцертному залі кінотеатру «Космос» пройшов літературний вечір «Ми йдемо до тебе крізь століття…». Цей захід підготували учні міської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 і працівники районного будинку культури. Разом укотре згадали життєвий шлях Великого Кобзаря та безцінність його творчості для нащадків, повідомляють Новини Черкас.
Послухати невмирущі Тарасові вірші та пісні, окрім місцевих жителів, прийшли й керівники району, голова РДА Володимир Потапенко і голова районної ради Олександр Кузуб.
Так, на початку шевченківського заходу вже стало традиційним вручення Лауреата щорічної літературної премії імені Олекси Влизька. За умовами конкурсу до участі в ньому допускаються книги, збірки чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, що вийшли з друку за останні 3 роки, не відзначені іншими преміями. Мова видання – українська.
В цьому році ним став наш земляк, уродженець села Матусів Василь Марочко. Нажаль, власноруч отримати нагороду не зміг, так як відійшов у вічність. 26 червня 2013 року перестало битись серце поета, який був закоханий у слово і душею жив з рідною Шполянщиною.
Тож, премію ім. Олекси Влизька за збірку «Живу я музикою слів», отримала дружина Василя Марочка Тетяна Марочко. Винагороду вручили голова райдержадміністрації Володимир Потапенко та голова районної ради Олександр Кузуб.
- Шкода, що немає з нами талановитого поета, щоб особисто нагородити, - сказав очільник району Володимир Потапенко, - Проте поряд з нами його родина. І я висловлюю подяку дружині за збережені рукописи і фото Василя Павловича. Вони допомогли працівникам бібліотеки самостійно оформити книгу.
- Пронизує гордість за свого земляка, - додав голова районної ради Олександр Кузуб. Поезія Василя Марочка змушує сприймати світ його очима. Разом з тим, він був активним у громадському житті села, завжди прагнув. в міру своїх можливостей, допомогти людям. Мав загострене почуття справедливості. Певний період працював головою села.
Окрасою літературного вечору стали музичні твори у виконанні мистецьких колективів: народного аматорського колективу РБК «Оберіг», учня-бандуриста Платона Ткаченка, аматорського ансамблю камерного співу РБК «Елегія», жіночим тріо «ВіаЛеДі», вокального дуету Анатолія Берестецького і Оксани Присяжної, народного аматорського чоловічого ансамблю «Гайдамаки», дівочого вокального ансамблю ЗОШ №1, солістки Олесі Ткаченко. Також пролунали поетичні твори Великого Тараса, що супроводжувався тематичним відеороликом у виконанні учнів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.
Спільним виконанням шевченківського «Реве та стогне Дніпр широкий» закінчився вечір, присвячений світочу української нації.