У Черкасах підписали меморандум

23 березня у Черкасах відбулось підписання меморандуму про співробітництво щодо зміцнення системи охорони здоров’я шляхом впровадження у м. Канів та Канівському районі Черкаської області сталої моделі надання життєво важливих послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ.

23 березня у Черкасах відбулось підписання меморандуму про співробітництво щодо зміцнення системи охорони здоров’я шляхом впровадження у м. Канів та Канівському районі Черкаської області сталої моделі надання життєво важливих послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ.

Меморандум про співробітництво підписали Черкаська ОДА, Канівська РДА, виконком  Канівської міської ради  та Черкаська благодійна  організація  людей, що живуть з ВІЛ/СНІД «Від серця до серця», пишуть Новини Черкас.

Меморандум підписано у рамках пілотного проекту «Сталість ВІЛ послуг», що є прикладом ефективного співробітництва державного і громадського секторів у сфері охорони здоров’я за підтримки Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії». Проект, реалізація якого триватиме біля двох років, впроваджуватиме Черкаська благодійна організація ЛЖВ  «Від серця до серця».

- «Проект, що має на меті покращити якість надання медичних та соціальних послуг для людей які живуть з ВІЛ, та людей з підвищеним ризиком інфікування -, буде реалізовуватися у Каневі та Канівському районі. Саме для Канева та Канівського району питання поширення ВІЛ-інфекції є більш ніж актуальним - і реалізація такого проекту дасть можливість забезпечити допомогу ВІЛ-інфікованим на кардинально вищому рівні, - констатувала голова правління Черкаської благодійної організації ЛЖВ  «Від серця до серця» Наталія Несват. – Епідемічна ситуація із захворюваності на ВІЛ/СНІД у Канівському районі системно напружена: середньообласні показники перевищує як первинна захворюваність на ВІЛ- інфекцію, так і захворюваність на СНІД. Первинна захворюваність на ВІЛ-інфекцію у Канівському регіоні перевищує середньообласний показник стабільно (2013 – 56,7 на 100 тисяч населення, 2014 – 70,6 на 100 тисяч, 2015 – 62,5 на 100 тисяч).  Захворюваність на СНІД не має вираженої тенденції до зниження і також знаходиться на високому рівні (2013 – 32,7 на 100 тисяч населення, 2014 – 26,5 на 100 тисяч, 2015 – 26,8 на 100 тисяч). 

Загалом же, оціночна кількість представників уразливої групи, людей, що живуть із ВІЛ, у
м. Канів та Канівському районі складає 879 осіб. При оціночній кількості споживачів ін’єкційних наркотиків у 463 особи, на диспансерному обліку у лікаря-нарколога перебуває
95 осіб, що становить лише 20%.

Тобто, не усі ВІЛ-позитивні знають про свій статус, знаходяться на диспансерному обліку, та, відповідно - отримують лікування. А лікування є основним профілактичним засобом щодо інфікування ВІЛ, адже людина на лікування не може передавати ВІЛ-інфекцію. Крім того за останніми даними Українського центру контролю за соціально-небезпечними хворобами МОЗ більше 60% нових випадків ВІЛ-інфекції приходиться на статевий шлях передачі. Сьогодні мова йде про те, що епідемія ВІЛ вийшла за межі традиційних уразливих груп і панує серед населення.

- Ми дуже раді підтримати місцеві органи влади в їх прагненні впроваджувати сталі механізми у системі охорони здоров’я, які покращать доступ вразливих груп населення до профілактичних послуг та тестування, а також пацієнтів до лікування»,  - коментує подію Ната Аваліані, керівник проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії». «Створення сталої системи життєвоважливих послуг, яка не буде повністю залежати від міжнародних донорів чи зміни влади, допоможе також лікарям більше відповідати потребам пацієнтів і, як результат, локалізувати епідемію ВІЛ/СНІДу.   

У ході реалізації проекту у закладах первинної (поліклініки) та спеціалізованої медичної допомоги планується впровадження базового пакету послуг, який  включає експрес-тестування на ВІЛ, роботу з поведінковими змінами людини коли вона дізнається про свій діагноз та перенаправлення у відповідний заклад для лікування. Також, складовими пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг» стануть оптимізація маршруту пацієнта на шляху виявлення ВІЛ і до забезпечення подальшого лікування, впровадження замісної підтримувальної терапії з формуванням центру надання інтегрованої допомоги, пошук прийнятних моделей фінансування ВІЛ послуг, запровадження соціального замовлення та пошук механізмів матеріального заохочення медпрацівників і перерозподілу їх обов’язків.

Теми: Черкаси
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ