Депутатська комісія знайшла спосіб вирішення конфлікту між «Водоканалом» та «Азотом»
- 25-03-2016, 09:00
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 646
«Черкасиводоканал» має звернутись до ПАТ «Азот» стосовно реструктуризації свого боргу, а Черкаська міськрада - до Черкаської ОДА, із проханням звернутись до регулятора по погашенню державою боргу перед «Водоканалом» (63 мільйони за різницю у тарифах).
Таким було рішення тимчасової контрольної комісії міської ради, призначеної депутатським корпусом для вирішення конфлікту між «Водоканалом» та «Азотом», перше засідання якої відбулося 24 березня, інформують Новини Черкас.
Як відомо, через неврегульованість тарифів «Черкасиводоканалу», комунальне підприємство заборгувало ПАТ «Азот» величезну суму за очищення стічних вод на очисних спорудах підприємства – до 24 мільйонів гривень. Комунальне підприємство програло усі суди, але заявило про неможливість сплатити борг – та про загрозу водопостачанню міста через арешт, накладений на рахунки підприємства судовими виконавцями. Аби вирішити конфлікт між «Водоканалом» та «Азотом», на минулій сесії міської ради і було створено тимчасову контрольну комісію у складі представників восьми фракцій міської ради.
- Після тривалих суперечок (на засіданні комісії були присутні обидві сторони конфлікту) було прийнято рішення, яке задовольнило усіх. Крім того, було прийнято рішення про постійну роботу цієї комісії – для своєчасного вирішення усіх проблемних питань у співпраці обох підприємств, - констатував депутат Черкаської міської ради Іван Сухарьков. – А таке питання назріває уже зараз. Хоча «Азот» і продовжує проводити очистку стічних вод від «Водоканалу» - угоду про це й досі не підписано. У поточному році «Водоканал» уже заборгував нам 4,3 мільйони. Коли виник нинішній конфлікт, керівництво «Водоканалу» жодного разу не звернулось до нас зі спробою його вирішити. І сьогодні питання про те, коли ж, зрештою, буде підписано угоду на подальшу співпрацю, «Водоканал» ігнорує. Причина проста: від нас вимагають підвищити гранично допустиму концентрацію шкідливих речовин, а таке перевищення може знищити бактерії, задіяні у процесі очистки – що, зрештою, призведе до прямого стоку забруднених вод у Дніпро та масштабної екологічної катастрофи.