Дмитро Виноградов: «Хто купить обленерго за 1 гривню?..»
- 26-03-2016, 11:09
- Черкаси та область / Аналітика
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1153
Керівник Аналітичного центру Інституту досліджень інвестиційної привабливості та економічного розвитку Дмитро Виноградов – про відродження на Черкащині старих «схем» 90-х, повідомляють Новини Черкас.
- Ця схема виникла у деяких підприємливих мізках після виходу Постанови КМУ від 04.06.2015 №375, якою затверджувались Порядок та умови надання у 2015 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості із різниці у тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, тощо.
Нічого особливого - раніше відповідні постанови на кшталт цієї уже приймались. Проте, саме після неї «Черкасиобленерго» несподівано почало нарощувати борги, «перекуповувати» борги інших підприємств, визначених у Постанові КМУ від 04.06.2015 №375, наприклад - у водоканалів. Звичайно все це проходило «цивілізованим» шляхом через переуступку третім сторонам боргів споживачів електроенергії (стара і майже забута схема 90-х).
Можливо, саме тому, голова Черкаської ОДА так мляво та скупо ділився із журналістами своїм баченням шляхів вирішення конфлікту між ПАТ «Азот» та КП «Черкасиводоканал».
Схема не спрацювала, хтось із кимось не домовився, але борги лишились. Більше того - борги зростають, а (з урахуванням штрафних санкцій та пені, передбачених чинним законодавством за порушення строків сплати ПДВ) сума, необхідна для поновлення нормального проведення розрахунків зростає у 2,5 – 3 рази. Як врятувати ситуацію?..
Улітку цього року має відбутися чергова спроба приватизації ПАТ «Черкасиобленерго». Згідно із планом приватизації Фонду держмайна України на 2016 рік, на фондовій біржі у липні має бути продано 46% акцій черкаського підприємства-монополіста. Щоправда, до цього Кабмін ще має ухвалити рішення про умови його продажу. А тут – раптове «невеличке» ускладнення - у вигляді боргових зобов’язань у кілька сотень мільйонів гривень. Чим не привід поторгуватися? І кількість бажаючих на участь у приватизації значно скоротиться… Переконаний: за бажання, компетентним органам у цьому напрямку буде над чим попрацювати.
Одне можна констатувати беззаперечно… На жаль, за останні півтора року Черкащина перетворилась на полігон, де випробовуються різноманітні схеми, пов’язані з «не зовсім прозорим» освоєнням бюджетних коштів.