Черкаська ТЕЦ не залишить місто без тепла і гарячої води
- 28-11-2014, 11:20
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1294
За 50 років на Черкаскій ТЕЦ не було жодного зриву опалювального сезону в місті. Черкаська ТЕЦ тепло і гарячу воду дає стабільно.
– Ми пишаємося тим, що Черкаси – одне з небагатьох міст України, де протягом усього року є гаряча вода. І в цьому велика заслуга саме працівників Черкаської ТЕЦ! – каже директор відокремленого підрозділу «Черкаська ТЕЦ» ПАТ «Черкаське Хімволокно» Володимир Бондаренко. – Останні кілька років проводимо гідравлічні випробування теплових мереж поетапно. Я вважаю, що цей новий підхід до гідравлічних випробувань дає значно більшу гарантію і надійність взимку. Ми частково ідемо таким шляхом: якщо ми міняємо планово ділянки якоїсь мережі, то ставимо і попередньо ізольовані труби, уникаючи таких тепловтрат, які були раніше. Надійність такої прокладки – 50 років. Але на жаль, аби зробити все це одразу, підприємству потрібні дуже великі кошти.
За словами Володимира Бондаренка, все обладнання кожного року проходить якщо не капітальний ремонт, то середній або поточний. Кожний насос, кожен підігрівач, кожна турбіна щороку влітку виводиться в ремонт.
Паралельно виконуються і роботи з модернізації.
– Побудували третю підкачуючу насосну станцію, вклавши понад 20 мільйонів гривень у будівництво, це значно покращило гідравлічний режим у місті. За останні роки реконструювали градирню № 2, куди було вкладено майже 14 мільйонів гривень. На десятки років ми спокійні, що вона буде працювати, даючи більшу ефективність та економію палива, – розповідає Володимир Бондаренко. – Включена в роботу нова трансформаторна ПФГ-4, яка восени 2013 року була пошкоджена вогнем внаслідок конструктивного браку московського заводу-виробника. Нині встановлено новий український трансформатор вартістю майже 7 млн гривень – його якість і безпечність вітчизняний виробник гарантує. У селі Хутори раніше виникали проблеми з грунтовими водами, пов’язані із золовідвалом. Ми там наростили дамбу і зробили обвідні канали, таким чином, сьогодні проблеми затоплення села Хутори практично немає.
Загалом лише за останні 4 роки сума інвестицій, вкладених у підприємство, склала близько 370 млн грн. Місто самотужки не спроможне утримувати і експлуатувати таке складне виробництво на належному рівні.
– Для простого споживача немає жодної різниці, яка форма власності Черкаської ТЕЦ. Тарифи, рентабельність – все під контролем держави – хоч комунальне підприємство, хоч державне. Доход громади від цього ніяк не залежить. Черкаським родинам теж байдуже яка форма власності у підприємства – їм головне, щоб у квартирах було тепло, – переконаний пан Володимир.