Нові Ліцензійні умови у сфері будівництва втричі скоротили кількість робіт, що підлягають ліцензуванню
- 31-03-2016, 15:52
- Україна / Економіка
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1062
Кабінет Міністрів України затвердив Ліцензійні умови та Перелік видів робіт провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів IV і V категорій складності, які втричі зменшують кількість робіт, що підлягають ліцензуванню.
Ліцензійні умови та Перелік видів робіт провадження господарської діяльності з будівництва прийнято на виконання вимог Закону України від 02.03.2015 № 222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності», що набув чинності 28.06.2015, повідомляють Новини Черкас із посиланням на прес-служба ДАБІ України.
У порівнянні з попередніми Ліцензійними умовами (наказ Мінрегіонбуду від 27.01.2009 № 47), новий документ втричі зменшив кількість робіт у сфері будівництва, які підлягають ліцензуванню. Зі списку виключені:
- роботи з проектування, оскільки сьогодні виконавці цих робіт проходять професійну атестацію – сертифікацію;
- роботи з будівництва об’єктів І-ІІІ категорій складності;
- роботи інжинірингової діяльності, виконавці частини яких також отримують сертифікати.
У новому переліку видів робіт усунено дублювання, а його зміст оптимізовано.
Нові Ліцензійні умови та Перелік видів робіт спрощують ведення господарської діяльності для проектантів, забудовників, що будують нескладні об’єкти та для надавачів інжинірингових послуг. Це сприятиме створенню максимально простих і зрозумілих умов роботи на будівельному ринку України.
З моменту набуття чинності нових Ліцензійних умов заяви про отримання, анулювання, переоформлення ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів IV категорії або IV і V категорій складності; заяви про внесення змін до переліку видів робіт із провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів IV категорії або IV і V категорій складності, які підлягають ліцензуванню, та відомості про виробничо-технічну базу, склад працівників за професійним та кваліфікаційним рівнем, технологію виробництва, інформаційно-правове забезпечення, наявну систему контролю якості виконання робіт, виконані заявником будівельно-монтажні роботи будуть розглядатися Держархбудінспекцією тільки у разі їх оформлення за формами згідно з додатками до цих Ліцензійних умов.
Наразі ДАБІ готує практичний коментар для здобувачів ліцензій по застосуванню нових Ліцензійних умов.