Черкаські бджоли гинуть через недбалість аграріїв
- 1-04-2016, 19:40
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1611
Неконтрольоване використання пестицидів та гербіцидів у період цвітіння ріпаку, гороху та інших медоносів призводить до масової загибелі бджіл. Крім того, отрутохімікати потрапляють у мед та інші продукти бджільництва.
Про це у зверненні до голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка повідомили члени Черкаської обласної спілки власників пасік «Рій». Текст звернення загальних зборів організації Прочерку надав голова спілки Петро Пасічнюк.
На думку пасічників, землекористувачі своїми діями завдають значної шкоди і пасікам, і здоров’ю громадян, адже продукти бджільництва (мед, бджолине обніжжя, прополіс, маточкове молочко, трутневий гемогенат, екстракти бджолиного підмору та личинок воскової молі) дуже активно застосовуються у медицині, а мед є елементом здорового харчування людей.
Пасічники переконані, що, застосовуючи отрутохімікати, землекористувачі зменшують урожайність своїх же посівів, оскільки ті без бджіл залишаються незапиленими.
Першопричиною цих негараздів пасічники вважають те, що «орендарі та керівники територіальних громад вчасно не сповіщають бджолярів про методи, строки, періоди обробки полів, назви і час дії отрутохімікатів». А між іншим, цього вимагає Закон України «Про бджільництво». Статтями 30 і 37 цього закону передбачено, що юридичні та фізичні особи, які проводять діяльність, що впливає на стан бджіл, зобов’язані забезпечити їх охорону.
Власників пасік необхідно сповіщати за три доби до хімобробок із зазначенням застосованого отрутохімікату, місця, часу і способу проведення обробки. Зазначають час ізоляції бджіл. Обробку проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкову (до сходу) або у вечірню (після заходу сонця) пору. Не допускають обробки квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.
За порушення законодавства стаття 38 цього ж закону передбачає дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову та кримінальну відповідальність згідно з законами України.
Пасічники просять голову ОДА донести цю інформацію до всіх районних адміністрацій та, по можливості, провести з цих питань нараду з аграріями.