У Черкасах в лікарні відключили газ
- 2-04-2016, 19:33
- Черкаси та область / Головне
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 780
"Виходимо із ситуації, але треба ухитряться, варимо тільки супи і конкретне щось таке, що по-швидкому готується, те що можна приготувати у такій духовій шафі і на електроплиті. Ми ждем, що нам все-таки підключать газ. Ми надіємся, і ми вийдемо із ситуації більш-менш нормально", - переживає Надія Нестеренко, медсестра дієтичного харчування Черкаського обласного онкодиспансеру.
Сніданки, обіди та вечері на 70 хворих у цьому лікувальному закладі сьогодні готують в електричній печі 1970 року випуску та на такій же старій плитці. Їх раніше рідко застосовували, сьогодні ж експлуатують на повну. Кухарі хвилюються, чи витримають старезні механізми. Потужні газові плити стоять без дії. Закладу відключили газ за борги. І так уже другий день, пише BBC.
"Різноманітність страв довелося скоротити, бо нема на чому готувати. Якщо на ранок два-три блюда було раніше, то зараз лише один суп", - каже дієтична сестра.
Таке обмеження у харчуванні може відбитися на здоров’ї хворих диспансеру, переконані медики. "За ці два дні, думаю, вони не постраждали, але це не повинно так бути, - ділиться думками Надія Нестеренко. - Казали нам, що прийдуть, перекриють газ, та якось не вірилося. Працюю тут більше 30 років, і таке – вперше."
"Осьо – бачте, як я гріюся, осьо пляшка, оце так ми гріємося. Додому поїхати не можу, 120 кілометрів звідси живу," - бідкається пацієнтка диспансеру Світлана Задорожня. Жінка у лікарні майже тиждень, лікує псоріаз. Біля ніг жінки пляшка із теплою водою, зверху - ковдра. Воду для імпровізованих обігрівачів гріє персонал кухні на плитці у перерві між приготуваннями страв.
"Сьогодні о третій ранку встали, помилися, бо оці рани, вони мажуться мазями, а потім його ж треба змить. А в мене процедура, за дві години до "кварцу" не можна мазатися і дві - після. І оце попробуйте сидіть тут. Що гарячої води нема, то це вже ідіотизм. У мене хоч трошки ноги намазані. А є ж люди усі обкидані, ви уявляєте, що буде, як це все не змить, нормально помитися? У другу лікарню ж ми не можем поїхати помиться," - обурена пацієнтка.
Раніше воду для душових підігрівала газова колонка. І вистачало всім на гігієнічні процедури протягом дня. Сьогодні – до послуг пацієнтів диспансеру електробойлер на 80 літрів води. Цього не достатньо для 70 людей, 10 із яких – діти.
"На сьогоднішній день ні покупатися, ні білизну нормально попрати не можна." - бідкаються хворі.
Як пояснює Людмила Голубенко, секретар комітету конкурсних торгів Черкаського обласного шкірвендиспансеру, борг виник через законодавчі колізії. Гроші на рахунку лікарні є, проте казначейство не приймає жодних платежів, не підтверджених фактами належного проведення закупівель.
На початку року було змінено порядок проведення тендерів на газопостачання державним установам. Для чинності процедури послуги мають запропонувати дві компанії. Наприкінці лютого, після оголошення процедури запиту цінової пропозиції, не знайшлося учасників, тож торги скасували.
Провести тендер вдалося з другого разу. Залишилося узгодити умови договору про закупівлю.
"Сьогодні вже заключений договір. В подальшому це питання буде вирішене позитивно дуже швидко. Думаю, за кілька днів. Іде переговорний процес з організаціями, які відключили. Думаю, катастрофи тут не буде. Стосовно харчування є договір з обласною лікарнею на поставку гарячої їжі," - повідомляє Олег Найдан, заступник директора департаменту охорони здоров’я Черкаської обласної держадміністрації.
Він називає ситуацію прикрим непорозумінням. "В області 215 закладів опалюють газом. Це не система. Тут чисто технічна ситуація, яка не залежить від керівників закладу," - каже чиновник.
Сергій Буян, керівник ПАТ "Черкасигаз", пояснює, що газ диспансер отримає, коли сплатить борг за споживання газу. Компромісу бути не може:
"Тендери треба було провести до 1 січня. Якщо керівник підприємства не знайшов часу, щоб забезпечити підприємство, яким він керує, газом, то це його проблема і його керівництва. Ми не можемо кредитувати підприємства, не маємо коштів, щоб безкоштовно надавати газ боржникам".