Велика інвестиція чи грандіозна “приватизація”: куди місто віддасть 8 га прибережної смуги?

Небачений досі черкащанами за масштабами та функціональністю інфраструктурний об’єкт збудують на березі черкаського Дніпра вже у найближчі півтора-два роки. Рекреаційний культурно-спортивний та фізкультурно-оздоровчий центр «Академія футболу «Черкаський Дніпро»

П’ять футбольних полів, офісно-готельний комплекс із конференц-залом, фітнес-центр, аквапарк, яхт-клуб, тенісні корти, медичний центр для обслуговування спортсменів – ось на що найближчим часом може перетворитися берег черкаського Дніпра. Черкащанам таке будівництво подають під солодким соусом без присмаку комерції: буцімто, нарешті занедбані території стануть базою для навчань молодих футбольних талантів,  підготовки резерву команди «Черкаський Дніпро» та відпочинку для містян. Втім, насправді ж не все так смачно. Адже вже ходять розмови, що будівництво такого комплексу може бути спробою «приватизувати» під комерційні цілі майже 8 гектарів земель міста по сусідству із Долиною троянд. У результаті чого берегова зона може перетворитися з місця для відпочинку містян у приватну територію, а місто – втратити комунальне підприємство «Центральний стадіон».

Наскільки реальні такі побоювання, з’ясовувало видання Про все.

Місяць тому міський голова Черкас Анатолій Бондаренко повідомив, що КП «Центральний стадіон» спільно з Академією футболу реалізовуватимуть масштабний проект по будівництву 5 футбольних полів від Долини Троянд до бази «Динамо», які будуть доступні для всіх містян. Інвестувати у таке будівництво виявив бажання президент футбольного клубу «Черкаський Дніпро», депутат обласної ради Володимир Лашкул. Проте згодом стало відомо, що на береговій зоні з’явиться не просто 5 полів, а цілий розважальний комплекс з фітнес-центром, аквапарком, яхт-клубом та готелем.

Для такого будівництва спочатку землі по вул. Гагаріна (між Долиною троянд і стадіоном Динамо) збираються передати в оренду комунальному підприємству «Черкаський стадіон» – як призначені під спорудження стадіонів. А далі відбувається підписання угоди, що комунальне підприємство не заперечує проти будівництва на цих землях.

– Там дійсно буде стадіон, а також – тенісні корти, яхт-клуб, готель і аквапарк – цілком комерційний комплекс, під який місто абсолютно безкоштовно віддасть землю, мінімальна вартість якої – 4 мільйони доларів, – вважає член комісії з питань земельних відносин, архітектури, містобудування, реклами та комунальної власності Черкаської міської ради, депутат від ВО “Черкащани” Іван Сухарьков.

Великі питання щодо цього проекту і в його колеги по фракції Павла Карася. На його думку, схеми, за якими хочуть побудувати комплекс на береговій зоні досить дивні і більше нагадують маскування звичайного комерційного проекту.

– На цю хвилину я не готовий підтримати цей проект рішення. У цьому випадку – це прихована приватизація. Я не проти будівництва розважального комплексу на берегу Дніпра, це абсолютно нормально. Просто це маскування звичайного комерційно проекту. Це мене і насторожує. Називайте речі своїми іменами. У мене внутрішнє відчуття, що там щось не чисто, – вважає Павло Карась.

Важко зрозуміти, чому для забудови приватним інвестором земельну ділянку хочуть віддавати Центральному стадіону, і депутату від ВО «Свобода» Ярославу Нищику. Адже цим самим місто ризикує втратити не лише 8 га берегової зони, а й КП «Центральний стадіон».

– Сам по собі проект доволі цікавий та привабливий, але, якщо ми віддаємо в оренду землі КП і там будується приватний інвестор, є пряма загроза того, що ми можемо втратити не тільки ці 8 га берегової зони, а й все майно Центрального стадіону. За рахунок того, що майно, збудоване інвестором, буде знаходитись на території Центрального стадіону і по своїй вартості буде перевищувати майновий комплекс КП. Відповідно створюються умови для приватизації, для виводу з комунальної власності майна КП «Центральний стадіон», – вважає депутат.

На його думку, щоб Центральному стадіону нічого не загрожувало, потрібно створити окреме КП під умовною назвою «Черкасидніпрозабудова», яке не має комунального майна, і вже на це підприємство виділяти земельну ділянку.

– У разі, якщо раптом інвестор виявиться непорядним, місто ризикує втратити 8 га землі, але не втратити інше майно, – зазначає Ярослав Нищик.

Неоднозначне ставлення до цього будівництва і в депутата від партії «Укроп» Руслана Зорі. Його не влаштовує наявність лише ескізного проекту будівництва, відсутності чітких меж та розуміння того, хто утримуватиме новобудову.

– Я розумію, що в місті має розвиватися інфраструктура, тому з одного боку я з цим погоджуюсь, а з іншого – мені не зрозуміло, яким буде остаточний проект. Відсутні містобудівні умови та обмеження. Те, що ми наразі бачимо – це просто ескізний проект. Де саме будуть ці поля? Вони можуть зміститися, їх може стати менше, може зменшитися їхня площа. До того ж це берегова смуга. А чітких меж теж немає. Намалювали картинку і все. А взагалі ідея непогана. Хотілося б чіткого розуміння, як цей стадіон буде утримуватися, хто за нього буде платити та хто буде його обслуговувати, – зазначив Зоря.

Утримуються від підтримки проекту такого будівництва і представники Партії Вільних демократів. У них виникає багато запитань до інвестора, які поки залишаються без відповідей.

– Наша фракція завжди виступає за розвиток спорту у місті. Але ми – за повну прозорість цього процесу. На сьогодні проект повністю не пройшов обговорення у депутатських комісіях. Також масштабне будівництво не обговорювала громадськість. Виникає запитання: а чи буде вільний доступ черкащан до пляжу? Невідомо, а чи нададуть містобудівні умови саме під цей проект? Також не зрозуміло, чому у береговій зоні будувати 5 полів для футболу? Чому не зробити багатофункціональну базу, щоб розвивати різні види спорту? Це нераціональне використання берегової зони. Ми провели консультації з депутатами Київської міськради. Було наведено приклади, коли землю виділяли під один проект, а потім на тому місці будувалося інше. Яскравий приклад зміни проекту – це будівництво за драмтеатром. Надавали дозвіл на будівництво ТЦ “Фонтан Сіті” із фонтанами всередині та пам’ятником Нарбуту, а зараз будують багатоповерховий житловий комплекс, – заявив депутат від Партії Вільних демократів Тарас Коломієць.

Таке будівництво потрібно місту – так вважає секретар міської ради, представник БПП «Солідарність» Олександр Радуцький.

– Я ставлюся до цього проекту як до інвестиції. Це те, що ми маємо робити – створювати умови, щоб люди інвестували в нашу інфраструктуру. Земля рішенням сесії надаватиметься в постійне користування КП «Центральний стадіон», цим самим ми перестраховуємось і відводимо землі нашому КП. Саме у такий законний спосіб це відбувається в Європі, коли заходить інвестор, – повідомив Олександр Радуцький.

Підтримує його позицію і представник ВО «Батьківщина» Олексій Мельник.

– Я підтримую інвестиції, які люди хочуть внести у наше місто і впорядкувати «бомжатню», територію пляжу, яка вже багато років схожа на «рюмочну» чи місце для поцілунків. Але, по-перше, щоб це все було зроблено відповідно до закону, по-друге, щоб ця територія була відкритою для черкащан, адже це рекреаційна зона, – зазначив він

Попри розбіжність думок щодо будівництва на берегах Дніпра спортивно-розважального комплексу, усі депутати в курсі чуток щодо передачі КП «Черкаський стадіон» в оренду. І якщо ці чутки виправдаються, то територія з новеньким комплексом автоматично стане приватною, а місто втратить контроль над комунальним підприємством.

– Чув про те, що стадіон збираються передати в оренду. І, наскільки я зрозумів, мова йде про одних і тих самих людей. Вважаю це неприпустимим. ВО «Черкащани» не буде підтримувати передачу стадіону в оренду будь-кому. Стадіон – це міський об’єкт, і його повинно утримувати місто, – наголосив Павло Карась.

Натомість секретар міської ради Олександр Радуцький наголошує, що без рішення міської ради Центральний стадіон ніхто в оренду віддавати не буде. Тож у разі, якщо питання про передачу КП в оренду з’явиться в порядку денному на сесії міської ради, його подальшу долю вирішуватимуть депутати.

– Мені здається, що це 100% власність міста повинна бути. Але у зв’язку зі складною ситуацією в країні, місто не може підтримувати діяльність деяких комунальних підприємств, тому можливо на якихось вигідних для міста умовах КП потрібно передавати. Для того, щоб за ними хтось дивився. Але взагалі-то не підтримую роздачу КП комусь у власність, – у свою чергу зазначає Олексій Мельник.

Теми: Черкаси
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ