ГО «Автомайдан-Черкаси» заявляє про жахливу кульмінацію нересту-2016 на Черкащині
- 28-04-2016, 15:30
- Черкаси та область / Громадські організації
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1118
Відкрита вимога до органів місцевої влади всіх рівнів зупинити злочин, що призведе до екологічної катастрофи на Кременчуцькому водосховищі.
Активісти ГО «Автомайдан-Черкаси», Цивільний корпус АЗОВ, водний патруль поліції, інспектори Черкасирибохорони та екологічної інспекції цілодобово чергують на нерестилищах щоб унеможливити ганебний вилов браконьєрами риби у нерестовий період – а, по суті, знищення популяції водних біоресурсів Дніпра. Ми виловлюємо навіть «мішечників», боремося за кожну рибину - і що ми дізнаємося у цей час, у самий пік нересту?!
Нічим не примітному підприємству «Грант Безпека» видають квоту на вилов 16,4 тонн риби. Відбувається це згідно з наказом Мінагрополітики України від 28.12.201 р. № 496 «Про затвердження квот добування водних біоресурсів загальнодержавного значення у 2016 році», згідно з яким, затверджено «Програму науково-дослідницьких робіт, що виконуватимуться Інститутом рибного господарства НААН на рибгосподарських водних об'єктах (їх частинах) у 2016 році».
Квоту підприємству «Грант Безпека» видають нібито для «наукового вилову» - і юридично все майже вірно – однак, це рішення не погоджувалося із органами місцевої влади – а лише із керівництвом майже ліквідованої Черкасирибохорони. Контролювати ж цей «науковий вилов» також будуть одіозні фігури цієї структури, на котрих клейма ніде ставити - і котрих ми спільними зусиллями залишили без злочинного заробітку.
Всі освічені громадяни можуть зрозуміти, що «науковий вилов» - це узаконений злочин, який щороку із ТУПОЮ ЖАДІБНІСТЮ І ЗА ВЕЛИКІ ГРОШІ проводять саме у нерест. Хоча «науковий вилов» може спокійно здійснюватись протягом року без згубного знищення нерестової риби. Аби всім було зрозуміло, під квоту може виловлюватись НЕЛІМІТОВАНА кількість «травоїдної риби» (короп, товстолоб, карась і навіть сом). І, замість «дозволених» 16 тонн, це можуть бути 60 тонн іншої риби – і мегаприбутку вистачить всім офіційним і неофіційним учасникам цього процесу.
Вимагаємо:
- Негайно заборонити проведення «наукового вилову» у період нересту;
- Проводити «науковий вилов» після 10.06.2016 р;
- Проводити цей захід тільки під контролем громадськості і контролюючих відомств - як фізичний вилов, так і здавання риби на пункті прийому;
- Поєднати «науковий вилов» із виловом риби для здобутку гіпофізу, тим самим зменшивши знищення нерестової риби;
- Повідомляти час виходу, маршрут і місце встановлення сіток, становити трекери на баркаси та сітки - з виведенням інформації про їх розташування на сайт Мінагрополітики України.