Google виграла 11-річний спор з письменниками США
- 2-05-2016, 12:44
- У світі / Інтернет
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 2807
Судова тяжба між Google і найбільшої письменницької гільдією США, яка тривала близько 11 років, завершилася на користь американської компанії. Верховний суд постановив, що не слухатиме апеляцію з боку Гільдії авторів. Остання стверджувала, що Google порушує авторські права при скануванні книг без спеціального на те дозволу, повідомляє BBC.
Рішення Верховного суду є остаточним в цій справі.
Google почала процес сканування книг в 2004 році для того, щоб можна було включати уривки з них в базу даних компанії, підключену до пошукача. У 2005 році проти Google був поданий позов з боку гільдії і окремих авторів.
База даних Google дозволяє здійснювати пошук серед мільйонів назв книг і читати окремі сторінки або фрагменти з них. Деякі з книг в цій базі є старими і на них не поширюється авторське право, але мільйони видань були опубліковані відносно недавно.
Гільдія авторів доводила в судах різних інстанцій, що цей проект підриває здатність її членів отримувати дохід від своєї роботи. Зі свого боку Google заявляла, що база даних не порушувала законів про авторське право, а була всього лише "картотечним каталогом для цифрової епохи".
У разі програшу цієї справи інтернет-гігантові загрожували б судові позови на мільярди доларів з боку авторів використаних творів.
Google висловила подяку Верховному суду за прийняте рішення, тоді як Гільдія авторів заявила про своє розчарування. "Ми продовжуємо вірити в те, що авторам належить компенсація, коли їх робота копіюється в комерційних цілях", - сказала президент гільдії Роксана Робінсон.
У 2013 році Google повідомляла, що оцифрувала вже більше 30 млн книг з різних бібліотек світу. Всього було заплановано оцифровка 100 млн книг, в тому числі з Нью-йоркської публічної бібліотеки, Бібліотеки конгресу США і бібліотек основних університетів країни.