Опубліковані дані з результатами голосування на «Євробаченні 2016» (+ відео та текст пісні "1944")
- 15-05-2016, 14:30
- Україна / Європа / Головне / Відео
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 2463
Повна версія таблиці з результатами голосування журі та глядачів на пісенному конкурсі «Євробачення 2016» опублікована на сайті конкурсу.
Тут можна побачити, скільки балів віддала кожна з країн-учасниць на користь переможця конкурсу. Кращою на «Євробаченні» в цьому році стала представниця України Джамала (Сусанна Джамаладінова).
Фінал конкурсу відбувся 14 травня в столиці Швеції Стокгольмі.
Українська виконавиця кримськотатарського походження Джамала представляла пісню «1944», яка розповідає про масову депортацію кримськотатарського народу в Середню Азію в 1944 році.
За результатами голосування національних журі країн-учасниць «Євробачення 2016» і смс-голосування глядачів Джамала набрала 534 бали.
На другому місці - Австралія, на третьому - Росія.
Після оголошення результатів Джамала подякувала всім, хто її підтримав і запросила в Україну. Співачка також зазначила, що її пісня про світ і вона теж хоче, щоб настав мир.
У 61-му пісенному конкурсі «Євробачення» брали участь 42 країни, у фінал вийшли представники 26 країн.
За правилами Європейського мовного союзу, країна, визнана переможцем, отримує право в наступному році приймати конкурс у себе, але може відмовитися від цього.
Україна вже приймала «Євробачення» - в 2005 році. У попередньому, 2004-му, перемогу Україні принесла співачка Руслана.
Українці у фіналі «Євробачення 2016» віддали максимум балів Росії
Представник Росії на «Євробаченні 2016» Сергій Лазарєв у фіналі конкурсу отримав від українських глядачів максимальну кількість балів - 12.
Про це свідчать результати голосування, опубліковані на офіційному сайті пісенного конкурсу.
Так, за результатами глядацького голосування в Україні, Росія отримала 12 балів, на другому місці з 10 балами опинився Азербайджан, а 8 балів українці віддали представнику Польщі.
У той же час, від росіян учасниця конкурсу від України Джамала отримала 10 балів, а лідером глядацьких симпатій стала Вірменія, якій жителі Росії віддали максимум - 12 балів.
В результаті голосування глядачів Джамала отримала 12 балів від шести країн - Чехії, Фінляндії, Угорщини, Італії, Польщі, Сан-Марино.
На 10 балів виступ Джамали оцінили Вірменія, Австрія, Хорватія, Білорусь, Азербайджан, Болгарія, Франція, Грузія, Латвія, Литва, Молдова, Росія.
Вісім балів пісні "1944" поставили Австралія, Естонія, Ізраїль, Чорногорія, Боснія і Герцеговина, Кіпр, Сербія, Словенія, Іспанія, Швеція.
Нідерланди віддали Україні сім балів.
На шість балів вислали SMS жителі Албанії, Македонії, Німеччини, Греції.
Великобританія була єдина, яка поставила Джамалі п'ять балів, а чотири бали Україні віддали Ірландія, Мальта, Норвегія, Швейцарія.
Від Данії Україна отримала три бали, а від Бельгії - два бали.
Один бал Джамалі не поставив ніхто, а Ісландія стала єдиною з 42 країн, яка оцінила виступ українки на 0 балів.
Цього року організатори конкурсу змінили правила голосування: спочатку свої бали оголошували представники національних журі, а потім були оголошені результати глядацького голосування, починаючи з останнього місця. В результаті телеглядачі не бачили розшифровку глядацьких симпатій по кожній країні.
Перемога Джамали змусила західні ЗМІ по-новому подивитися на анексію Криму
Перемога Джамали на конкурсі Євробачення змусила західні ЗМІ по-новому подивитися на анексію Криму крізь призму іншої трагедії - радянської депортації кримських татар, організованої Сталіним.
Так, впливова американська газета The Washington Post з посиланням на АР зазначає: «Серед пісень про любов і пристрасть пісня Джамали явно виділялася. У сумному тексті згадується, як кримські татари, в тому числі її прабабуся, були депортовані в Середню Азію в 1944 році режимом Йосипа Сталіна під час Другої світової війни ».
Акцент на темі Криму, проти російської анексії якого в 2014 році виступало татарська меншина, можна було б вважати ударом по Москві, продовжує видання. Втім «Джамала наполягла, що пісня не містить ніякого політичного підтексту, і організатори конкурсу погодилися».
Американське видання The New York Times з посиланням на Reuters припускає, що Джамала може стати однією з найбільш суперечливих переможниць в історії конкурсу.
«В той час, як публічне голосування вже давно зіпсовано політичною орієнтацією країн-конкурентів, пісні не можуть бути політичними, втім, виступ Джамали, здавалося, впритул підійшло до порушення цього правила», - підкреслює газета.
У той же час, продовжує автор, організатор заходу - Європейська мовна спілка - зазначив, що композиція не містить політичних висловлювань.
Відео: Джамала в фіналі Євробачення з піснею "1944"
Джамала, яка народилася в сім'ї кримського татарина і вірменки, написала пісню "1944" спеціально для "Євробачення". За словами співачки, на створення композиції її надихнула розповідь прабабусі.
"Той жахливий рік назавжди змінив життя однієї тендітної жінки, моєї прабабусі Назил-хан. Її життя після цього вже ніколи не була колишньою", - сказала вона.
Пісня звучить англійською і татарською мовами.
Текст пісні Джамали «1944»
When strangers are coming ...
They come to your house,
They kill you all
and say,
We're not guilty
not guilty.
Where is your mind?
Humanity cries.
You think you are gods.
But everyone dies.
Do not swallow my soul.
Our souls
Приспів
Yaşlığıma toyalmadım
Men bu yerde yaşalmadım
Yaşlığıma toyalmadım
Men bu yerde yaşalmadım
We could build a future
Where people are free
to live and love.
The happiest time.
Where is your heart?
Humanity rise.
You think you are gods
But everyone dies.
Do not swallow my soul.
Our souls
Приспів
Yaşlığıma toyalmadım
Men bu yerde yaşalmadım
Yaşlığıma toyalmadım
Men bu yerde yaşalmadım
vatanima toyalmadim
Переклад пісні
Коли загарбники приходять...
Вони вриваються до твого дому,
Вбивають всіх,
Промовляючи
Ми не винні,
Не винні.
Де ваш розум?
Людство плаче
Ви думаєте, що ви боги
Але всі вмирають.
Не поглинайте мою душу.
Наші душі.
Не могла насолодитися своєю молодістю,
Я не могла жити на цій землі,
Не могла насолодитися своєю молодістю,
Я не могла жити на цій землі.
Ми могли б побудувати майбутнє
Там, де люди вільні
Жити і любити.
Щасливий час.
Де ваше серце?
Людство, вставай!
Ви думаєте, що ви боги
Але всі вмирають.
Не поглинайте мою душу.
Наші душі.
Не могла насолодитися своєю молодістю,
Я не могла жити на цій землі,
Не могла насолодитися своєю молодістю,
Я не могла жити на цій землі.
Не могла насолодитися своєю Батьківщиною.