В Умані боротимуться зі стихійною торгівлею
- 15-05-2016, 14:16
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1116
Із настанням весняно-літнього періоду в Умані загострюється проблема стихійної торгівлі. Багато уманчан виявляють бажання продати надлишки сільськогосподарської продукції, вирощеної на присадибних ділянках, й обирають для цього, як правило, не ринки з обладнаними торговельними місцями, а людні, проте не пристосовані для торгівлі тротуари.
Для подолання проблеми стихійної торгівлі в місті активізовано діяльність робочої групи, до якої входять представники Уманського відділу ГУ Національної поліції в Черкаській області, Уманської ОДПІ ГУ Державної фіскальної служби України у Черкаській області, Держпродспоживслужби в м. Умань, Інспекції з благоустрою, депутати Уманської міської ради, працівники відділу економічного розвитку та відділу житлово-комунального господарства міської ради, представники громадських організацій Умані, інформують Черкаські новини.
12 травня заступник міського голови Вікторія Бабич провела розширене засідання робочої групи з питань ліквідації стихійної торгівлі, до участі в якому були запрошені власники та директори уманських ринків.
На сьогодні в місті функціонує 7 ринків:
– Уманський ринок Черкаської облспоживспілки (центральний ринок), вул. Небесної сотні (Радянська),45; – Ринок "Вечірній" ГТзДВ "Мрія", площа Івангородська (пл. Ленінського комсомолу); – Міні-ринок ФОП Ревук О.В., вул. Європейська (Леніна), 60в; – Міні-ринок ФОП Мельник О.І., вул. Європейська (Леніна),60г; – Міні-ринок ФОП Зікеева А.М. "Центральний базарок", вул. Велика фонтанна (П.Комуни),14/1; – Міні-ринок ФОП Лобунця М.В., вул. Небесної сотні (Радянська),47а, вул. Базарна (Колгоспна),10б; – Автомобільний ринок, вул. Визволителів, 33. Як запевнили директори ринків, на сьогодні кількість вільних торгових місць достатня, аби прийняти усіх бажаючих реалізувати свою продукцію. І плата за торгове місце – невелика. Наприклад, вартість 1 пог. м на центральному ринку становить 5 грн.
Директори ринків згодні безкоштовно забезпечити торговими місцями найбільш незахищені верстви населення, аби торгівля здійснювалась у відповідних місцях і з дотриманням усіх ветеринарно-санітарних правил.
Членами робочої групи запропоновано 13-15 травня провести рейди містом з метою інформативно-роз’яснювальної роботи з тими, хто торгує у непризначених для цього місцях.
Із 16 травня до злісних правопорушників буде вжито більш жорсткі засоби впливу згідно з чинним законодавством, а саме буде застосовано адміністративну відповідальність у вигляді штрафів від 340 до 1360 гривень та конфіскації предметів торгівлі.