До Черкас завітала делегація з китайського міста-побратима
- 19-05-2016, 10:00
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1059
Міський голова Анатолій Бондаренко провів зустріч із делегацією з міста-побратима Ваньчжоу (Китайська Народна Республіка), яка прибула до Черкас у складі шести осіб. Свої наміри про подальше співробітництво сторони засвідчили підписанням відповідної угоди.
Дружні відносини між Черкасами й Ваньчжоу тривають уже понад 20 років, із 2003 – ці міста є побратимами. Тісні партнерські стосунки налагоджені, серед іншого, й між Першою міською гімназією та середньою школою №2 району Ваньчжоу, інформують Черкаські новини.
– Перспективи нашої співпраці достатньо широкі й цілком реальні, – відзначив під час зустрічі Анатолій Бондаренко. – Черкаська громада і надалі налаштована працювати в напрямку обміну досвідом у більш широкому форматі. Хотілося б, насамперед, зосередитися на вдосконаленні місцевих програм збереження довкілля, на впровадженні енергоощадних технологій та альтернативних джерел енергії, а ще – розвитку партнерських відносин у тому числі й між громадськими організаціями та бізнес-структурами наших міст.
Саме про це й ідеться в підписаній Анатолієм Бондаренком та губернатором провінції Ваньчжоу, Чунцин паном Бай Венонг угоді про дружбу та співпрацю на 2016-2020 роки.
За словами першого заступника міського голови Станіслава Овчаренка, культурний та освітянський обмін досвідом між містами запровадили з 2008 року. Відтоді кілька офіційних делегацій (як із української, так і з китайської сторони) відвідували міста один одного. Мета всіх поїздок – знайомство з історією, традиціями та культурою Китаю (або ж – України). Упродовж кількох років відбувався й обмін школярами.
Візит до нашого міста відбувся в рамках всеукраїнського фестивалю "Кобзар єднає Україну", який стартує в обласній філармонії 19 травня. Як розповіла голова постійного комітету народного конгресу провінції Ваньчжоу муніципалітету Чунцин пані Лі Квінглі, за роки співпраці в обміні взяло участь більше, ніж півсотні осіб.
– Черкаси – особливе й красиве місто. Тут завжди хороша атмосфера, – каже представниця делегації. – За площею Ваньчжоу значно менше вашого міста, натомість його населення складає понад 1,700 млн чоловік. Територіально ми далеко від вас, але є речі, які зближують нас. Насамперед, такі люди, як уродженець Корсунь-Шевченківського району Григорій Кулішенко. Це наш – герой, льотчик-бомбардувальник. Він загинув у 1939 році. У одному з парків йому встановили пам’ятник, а нещодавно про українця зняли фільм, який продемонструємо на фестивалі.
Григорій Кулішенко в 1938 році через рік після початку японської агресії в Китаї у складі зведеної групи льотчиків-добровольців прибув до цієї країни, аби допомогти в боротьбі із загарбниками. Командував групою радянських льотчиків.
14 жовтня 1939 року очолювана ним бомбардувальна ескадрилья завдала потужного удару по аеродрому в окупованому Ухані (провінція Хубей у Центральному Китаї). У повітряному бою було знищено шість японських літаків, але й бойову машину Кулішенка пошкодили, а сам він отримав смертельне поранення.
Подвиг видатного українця у боях за звільнення Китаю став легендою, а сам він – народним героєм, названим китайським народом «Кулі-шен».
Після офіційної частини зустрічі делегація навідалася до гімназії №1. У її стінах учні опановують 12 іноземних мов, одна з них – китайська.