В’ячеслав Левченко: «Громадським активістам, вочевидь, цілодобово потрібно «охороняти» виконком від спокус»
- 20-05-2016, 20:48
- Черкаси та область / Війна РФ проти України / Суспільство
- опублікував Наталка Петренко
- 0
- 669
- Сьогодні, 20 травня, якраз у той час, коли усі члени виконкому від громадськості перебували на велелюдному марші на захист України від узаконення сепаратизму, решта виконкому фактично дружно проголосувала за дозволи на розміщення нових кіосків підприємцю, у діючих кіосках якого зафіксовано найбільше випадків продажу алкоголю і сигарет неповнолітнім. Як відомо, це питання і раніше виносилося на розгляд виконкому, який, завдяки саме протидії громадських активістів,узаконення саме цих кіосків не затвердив, - констатує громадський активіст, член комісії з урегулювання конфліктних ситуацій з тимчасовими спорудами при черкаському виконкомі В’ячеслав Левченко. - Залишимо на совісті решти членів виконкому те, що підприємці отримують можливість наживатися на споюванні наших дітей.
Скажу лише, що представники виконкому від громадськості (зокрема, і наш, від «Азову»), планують підіймати питання переголосування за рішення надати дозволи на розміщення нових «точок» продажу алкоголю і сигарет неповнолітнім.
І додам: єдина реальна можливість упередження такого «бєспрєдєлу» у Черкасах - прийняття правил розташування кіосків. Саме вони повинні: визначати чіткі і однозначні рамки для розташування тимчасових споруд (документація, дизайн, тощо) – і механізм їх демонтажу, враховувати необхідність розташування того чи іншого кіоску із тим чи іншим товаром у конкретному районі міста, передбачати врахування точки зору мешканців цього району, запроваджувати конкурс на привабливі місця розташування (аби міський бюджет міг отримувати не 500 грн., а 10000 грн. щомісячної оренди). Сьогодні всі разом, підприємці-«кіосочники» сплачують до бюджету міста навіть менше мільйона гривень на рік. Найбільше ж непокоїть саме проблема продажу сигарет і алкоголю неповнолітнім – ми систематично проводимо рейди і щоразу фіксуємо нові і нові порушення. Чому ж місто у серці України, яка обрала європейський шлях розвитку, із цим не бореться - і чому правила цивілізованого розміщення навіть для кіосків не прийняті до сьогодні? Певно, тому, що надто великому числу людей надто вигідно, аби їх не прийняли ніколи. І до того часу «допоможе» хіба що цілодобова «охорона» виконкому громадськими активістами від щоденних спокус…