НАБУ розпочало кримінальне провадження щодо схем навколо черкаського заводу

НАБУ розпочало кримінальне провадження на основі розслідування НВ щодо нардепа Георгія Логвинського і схем навколо Черкаського лікеро-горілчаного заводу.

Нагадаємо, видання "Новое Время" з'ясувало, що фірма, контрольована Георгієм Логвинським з Народного фронту, купила Черкаський горілчаний завод у багато разів дешевше за його реальну вартість і спробувала перепродати його істотно дорожче.

Раніше завод належав французькій компанії Marie Brizard Wine & Spirits.

Як повідомлялося, у минулому році Черкаський горілчаний завод продали за ціною в 600 разів меншу за реальну вартість.

Компанія «Бельведер Україна», якій належить завод, – «дочка» французького виробника алкоголю Marie Brizard Wine & Spirits (MBWS), чиї акції торгуються на біржах Парижа і Лондона, а капіталізація досягає €460 млн. У цього гіганта, за словами французів, і спробував відібрати Черкаський лікеро-горілчаний завод депутат Логвинський.

За інформацією видання, Черкаський лікеро-горілчаний завод – це дві групи промислових будівель. У старих радянських складах на вулиці Богдана Хмельницького розмістився супермаркет «Гранд», в них же зберігають свій товар місцеві алкотрейдери. А за кілька кілометрів за міською межею Черкас розташовується виробництво, що займає площу 8,7 га відмінного чорнозему. Будівництво цих цехів почалося в 1994‑му.

Французи їх придбали і модернізували, обладнавши лінії розливу горілки і слабоалкогольних напоїв. Сьогодні завод здатний розливати 15 тис. пляшок горілки на годину, але потужності можна збільшити. Підприємство може додатково випускати й інші алкогольні напої, збільшуючи прибуток.

Світова фінансова криза 2007-2009 років боляче вдарила по MBWS. Компанія загрузла в боргах. Зрештою в 2011‑му кредитори українського представництва ініціювали процедуру банкрутства. Найбільший борг у «Бельведера» був перед материнською компанією (MBWS) – 54,3 млн грн. Невеликі борги числилися перед Державною службою зайнятості та Податковою інспекцією. Але банкрутство ініціювала маловідома українська компанія «Рафінад-Медіа». Вона нібито надала «Бельведеру» рекламні послуги на 9,4 млн грн. і не отримала цих грошей. У MBWS кажуть, що рекламні послуги цієї компанії – фікція, тому й борг перед нею фіктивний.

Судові розгляди зайняли кілька років. У 2014‑му черкаський завод виставили на продаж на біржі. Дізнатися про торги міг далеко не кожен — анонс розміщувався в глибинах сайту Мін'юсту. Активи придбала компанія «Авігаль», серед акціонерів якої ще за кілька місяців до аукціону значився нардеп Логвинський, а співзасновником виступала його дружина — Ганна Юдковська. «Авігаль» купила завод всього за 244,5 тис. грн. При цьому глава MBWS Жан-Ноель Рейно в окремому листі вказав, що одна лише вартість будівництва заводу – €11 млн.

Сам Логвинський заявив: «Я не знав, що відбувалося в компанії. Моя участь була формальністю».

Отримавши контроль над черкаським заводом, «Авігаль» поспіхом перепродала актив. Відбулося кілька змін власників.

Завод працював щосили: ще до банкрутства французи запустили виробництво горілки «Sobieski», чия маркетингова стратегія – поєднання невисокої ціни і атрибутів елітності. Завод продовжував виробляти горілку «Sobieski», хоча права на цей бренд належать MBWS.

Тим часом MBWS нормалізувала свою фінансову ситуацію і запропонувала кредиторам розплатитися за всіма боргами. На початку лютого 2015‑го французи вирішили повернути черкаське підприємство і подали апеляцію. Тут їм знову довелося схрестити шпаги з «Рафінад-Медіа». Але судді стали на бік французів. Результати аукціону було скасовано.

Сьогодні у 37‑річного Логвинського є причини хвилюватися. Він представляє Україну в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), а його дружина Ганна Юдківська є суддею Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від України. Ні в ПАРЄ, ні в ЄСПЛ не зрадіють, дізнавшись про схеми подружжя.

У Логвинського – своя версія подій навколо черкаського заводу. Депутат вважає, що став об'єктом медіа-атаки, мета якої – показати його рейдером і зіпсувати їхню з дружиною репутацію. Всі звинувачення на свою адресу, зокрема і слова представників MBWS, він заперечує. А замовником необ'єктивних публікацій проти нього в пресі, на думку депутата, виступає Кримська горілчана компанія (КГК). Партнером цієї структури є Володимир Константинов, один з лідерів сепаратистського руху півострова. Логвинський розповідає, що припинив спроби КГК отримати від України відшкодування фіктивно сплаченого їй ПДВ. За це, мовляв, кримські виробники горілки-сепаратисти йому і мстяться. І він навіть змушений був прийти до посла Франції, вимагаючи справедливості.

 

Теми: Черкаси
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ