Приватну військову колекцію у Шампані хотіли “роздерибанити” чиновники
- 13-06-2016, 19:07
- Черкаси та область / Головне
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1634
3 червня колишній афганець, волонтер Олег Бойко на своїй сторінці у "Фейсбук" повідомив, що під тиском обставин змушений буде закрити своє дітище ─ Військово-патріотичний музей у селищі Шампань, що біля Звенигородки, допоки не побудує новий.
Кілька років тому під час мого візиту в Шампань, Олег як засновник музею скаржився, що музей став ласим шматком для любителів наживи та колекціонерів. Чиновники різних рівнів то гроші пропонували, то просто погрожували, вимагаючи, щоб він ділився експонатами. Звісно, колишній афганець не з боязких, то ж усі подібні зазіхання, з його слів, він хутко відсікав. І от закриття.
У "Фейсбуці" Олег скаржиться, що його музей збираються "роздерибанити, як це йде всією Україною". Щоб з’ясувати, у чому справа, телефонуємо до нього.
"Усе нормально. Я думаю, усе тільки на краще, за сприяння голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка мені вже дали нове місце під музей. Якщо раніше він займав 60 соток, то тепер займатиме 12 гектарів. Там буде все: і Київська Русь, і Друга світова війна, і Афганістан, і АТО. Сама будівля буде вдвічі більшою за цю, що є зараз, а крім неї ще будуть окопи, бліндажі, аули і, звичайно, військова техніка. Я думаю, буде цікаво".
А в чому проблема? Чому довелося шукати нове місце?
"Не все можу розповісти. Скажу лише, що не всі хочуть, щоб був музей. Але все тільки на краще. З Божою поміччю і за підтримки людей я побудую не просто музей, а Національний військовий парк України.
Треба робити з нашої Черкащини туристичну Мекку, цікавого у нас досить на пару областей! Крім того, за якихось 16 кілометрів від місця нового музею, географічний центр України."
А де буде новий музей?
"На трасі Умань ─ Золотоноша, за 10 кілометрів від Звенигородки, на землях Козацької сільської ради, трохи вище села Багачівки, де була шахта. Розташування вигідніше, від попереднього. Ми вже там працюємо в поті чола, прокладаємо котлован під фундамент, розчищаємо територію. При наявності коштів можна відкрити сам музей за пару місяців, а потім поетапно будувати весь комплекс. Можливо хтось знає, про фінансові гранди, буду радий підтримці. У нас одна ціль ─ сильна Україна, чесна Україна. Хто не пам’ятає минулого, той не має майбутнього!"
А як щодо старого музею? Він закритий?
"Ні, працює. І працюватиме аж до відкриття нового. Можливо хіба тижнів на два закриємося, поки перевеземо усі експонати. А так, приїжджайте, дивіться!"
Нагадаємо, що Військовий музей в Шампані ─ це унікальне для України явище. Адже там можна не тільки оглянути експонати військової історії, але й самому постріляти (щоправда, холостими набоями), покататися на бронетранспортері або ж іншій військовій техніці. Музей загалом охоплює експонати з усіх українських воєн, революцій та повстань. Він є прекрасним місцем для вивчення історії та військово-патріотичного виховання молоді.
Тетяна Івашкевич