У Руській Поляні троє чоловіків з ножами та сокирами напали на бригаду швидкої
- 7-07-2016, 15:55
- Черкаси та область / Головне / Кримінал
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 859
Учора вночі в Руській Поляні троє чоловіків напали на бригаду швидкої. У результаті водій та фельдшер встигли заховатися в автівку.
Про подробиці інциденту розповів директор КУ "Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради" Владислав Свириденко.
– Був виклик на побитого. У таких випадках ми завжди паралельно викликаємо поліцію. Але поліція повідомила, що їхня бригада зайнята і зараз не може під’їхати. Нам сказали, щоб ми їхали, а вони приїдуть згодом. Коли швидка прибула на місце виклику, то бригада зустріла трьох чоловіків, які перебували чи то у стані алкогольного, чи то у стані наркотичного сп’яніння. Вони грубіянили, нападали на працівників "швидкої". Згідно нормативних документів, постанови Кабміну, якщо вогнище і місце події є небезпечним для працівників, то вони без поліції, без рятувальників можуть не йти. Але втекти не так просто було, – каже Свириденко, інформує Інфоміст.
Бригада швидкої складається із одного фельдшера та водія, хоча має бути на виїзді два фельдшери. До того ж виклик виявився не за показаннями. Адже на місці пригоди ніхто не потребував екстренної медичної допомоги.
– Жінка-фельдшер та водій ледь втекли, заскочили у машину. А чоловіки з ножами, сокирами підбігли до автомобіля швидкої, почали бити, порізали колеса. Поліція приїхала через годину. Працівники спочатку були в машині, а потім на спущених колесах почали тікати та повернулися в центр, – каже директор КУ. Зараз юристи працюють над цим питанням. У "швидкій" вимагають відшкодувати завдану матеріальну шкоду. Після обстеження автів, склали акт. Постраждали два колеса. Їхня вартість – понад 2 тисячі гривень.
Також директора Центру екстреної медичної допомоги здивувала позиція поліції. "Швидка" нині працює по екстериторіальному принципу. Тобто, якщо в Руській Поляні виклик, а бригада, яка базується в Руській Поляні – на госпіталізації пацієнта у Червоній Слободі, то в Руську Поляну приїде бригада з Черкас.
– Я бачучи по місту чимало патрулів поліції, був здивований, чому, коли була поножовщина в Руській Поляні з Черкас не приїхала патрульна поліція. Я гадав, що у них така ж система роботи, як у реформованої служби. Бо і швидка, і поліція мають бути мобільними. Наряд поліції Черкаського району був зайнятий, за словами диспетчера, але чому патруль із вулиць міста не відправили у Руську Поляну? – обурюється Владислав Свириденко.
Якщо за таким територіальним принципом працюватиме "швидка", наголошує директор КУ, то буде набагато більше смертей через невчасне надання допомоги. І пощастило, що у цій ситуації ніхто з людей не постраждав.
У патрульній поліції повідомили, що їхня компетенція – це виклик у межах міста. А питання екстериторіального принципу роботи потрібно ставити центральному керівництву Національної поліції.
– Патрульна поліція працює тільки в межах міста. Лише під час операції "Нерест" межі патрулювання поліції були розширені до села Леськи, Червона Слобода, Свидівок. Нині ж у нашій компетенції виклики по місту Черкаси. Лише кілька днів тому також дали добро на патрулювання дамби, – коментує ситуацію прес-офіцер патрульної поліції Черкас Зоя Вовк.
У прес-службі ГУ Нацполіції повідомили, що кримінальне провадження за цим фактом ще не відкрили. Поки збирають пояснення.
– Тієї ночі в Руській Поляні родина вживала алкоголь. У них виникла сварка, під час якої хтось потребував медичної допомоги. Викликали швидку та правоохоронців. Коли приїхали медики, то їм не “сподобалось”, як вони надавали допомогу і почався скандал. Бригада швидкої втекла та зачинилась у машині. А чоловіки схопили ніж і почали їм різати колеса. Тоді працівники швидкої викликали поліцію, однак група у цей час була в Білозірї, – розповідає подробиці інциденту керівник прес-служби ГУ НП в Черкаській області Дмитро Грищенко.
Постраждалих у результаті пригоди немає. Однак, ушкоджень зазнала автівка. Поки кримінальне провадження не відкрили, нині триває перевірка, адже родина спростовує свою причетність до подій минулої ночі.
Така ситуація виникла через те, що по району чергує 1-2 екіпажі поліції. І тому дорога з одного куточку в інший забирає чимало часу.