Професор Анатолій Чабан удостоєний премії імені Петра Тронька
- 16-07-2016, 17:24
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1505
Професор кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького член Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук Анатолій Юзефович Чабан став лауреатом премії імені Петра Тронька, повідомляє прес-служба ЧНУ.
Урочисте вручення всеукраїнської краєзнавчої премії імені академіка НАН України, Героя України Петра Тронька 2016 року відбулося в Києві, у залі засідань Національної спілки краєзнавців України 12 липня. Висока нагорода присуджується за вагомий внесок у справу вивчення, дослідження і популяризації історико-культурних і природних багатств рідного краю. Краєзнавча діяльність та творчий доробок Анатолія Чабана характеризуються широким спектром краєзнавчих проблем, інформують Черкаські новини.
Провідне місце серед них посідає дослідження ролі Черкащини в історії козацтва та становленні Української козацької держави, життя та діяльність відомих людей, збереження історико-культурної спадщини краю. Його перу належить понад 250 науково-краєзнавчих публікацій, у тому числі монографії «Витоки», «Середнє Подніпров’я» (у 2-х кн.), історико-публіцистична книга «Постаті», навчальний посібник «Історія Середньої Наддніпрянщини», 8 навчально-методичних посібників, низка краєзнавчих видань («Наймолодша в Україні», «Корсунь-Шевченківська битва. Сторінки історії», «Духовності криниця»).
Прикметно, що у становленні Анатолія Юзефовича як науковця і дослідника регіональної історії важливу роль відіграв Петро Тимофійович Тронько. Він був науковим консультантом його докторської дисертації, присвяченої Середній Наддніпрянщині. Дисертацію було успішно захищено у 1996 році.
Вручаючи премію імені академіка Петра Тронька, голова Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук, член-кореспондент НАН України Олександр Реєнт зазначив, що професор Чабан започаткував проведення у Черкасах всеукраїнських історичних читань «Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку». Веде активну просвітницько-виховну роботу, виступаючи в засобах масової інформації. Був керівником редакційного колективу видання серії «Реабілітовані історією» та науковим консультантом відтворення резиденції Богдана Хмельницького в Чигирині, музею козацької Слави у селі Виграїв.
Ректорат, профспілковий комітет, колектив навчально-наукового інституту історії і філософії, університетський осередок НСКУ, колеги і друзі щиро вітають лауреата з нагородою, бажають невичерпної життєвої енергії, міцного здоров’я та нових звершень на науково-педагогічній та краєзнавчій ниві.
Професор Василь Мельниченко, голова обласної організації НСКУ