Волонтери Всеукраїнської громадської організації «HELP AND TRAVEL» пофарбували зовнішній фасад Леськівського Будинку культури
- 23-07-2016, 14:23
- Черкаси та область / Стиль життя
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1323
Сьогодні на Монастирищину, в рамках туристичного туру Черкащиною, приїхали волонтери Всеукраїнської громадської організації «HELPANDTRAVEL» (переклад. з англійської «допомагаємо та подорожуємо»).
Туристичний маршрут студентської та працюючої молоді пролягав селом Леськове, де мала б відбутись екскурсія Леськівським замком. Натомість, за правилами організації, волонтери зобов’язалися відпрацювати на благо громади (так би мовити, приймаючої сторони), обравши для благородної справи той чи інший соціально значущий об’єкт. І таким об’єктом для волонтерів став сільський Будинок культури, в якому зроблено якісний внутрішній ремонт, от тільки є потреба в малярних роботах фасаду споруди.
За день команда волонтерів із 18-ти осіб пофарбувала заклад культури Леськового. А за їх гарну справу сільська рада організувала для активної та ініціативної молоді екскурсію історичною перлиною нашого краю - Леськівським замком, інформують Новини Черкас.
- Всеукраїнська громадська організація «HELPANDTRAVEL» успішно функціонує з 2013 року, - розповідає керівник проекту на Черкащині Ліза Побиванець. – Черкащиною ми подорожуємо вже два роки поспіль. Цьогоріч туристичний маршрут пролягає і через ваш край. Зокрема, Леськове. Монастирищині передував Канів, Корсунь-Шевченківський, Іваньки. Мета нашої діяльності – популяризувати волонтерський рух і водночас подорожувати нашою прекрасною Україною. А ще своїм власним прикладом ми доводимо, що не варто чекати змін на краще життя. Їх у кожній громаді слід починати з себе. Подорожуючи, ми як соціально активна молодь, виконуємо ті чи інші роботи на благо громади, до якої приїздимо. З головою села Тетяною Василівною Тарасюк ми заздалегідь домовилися, розробляючи туристичний маршрут, який об’єм робіт і на якому об’єкті маємо попрацювати. І вибір упав якраз на цю чудову споруду. Власне, відразу по приїзду ми взялися за щітки, валики та приступили до малярних робіт. А досвід у нас чималий…
Приймаюча сторона зі свого боку зобов’язана забезпечити нас приміщенням для ночівлі (в Леськовому молодь ночуватиме в Будинку культури, для сну мають каримати та спальні мішки), забезпечити душем та провести екскурсію. Матеріали для малярних робіт, харчування ми забезпечуємо коштом організації.
Власне, звідки в організації кошти? Щороку ми беремо участь у міжнародних грандах і, після їх успішного захисту, отримуємо фінансування. Так, наші волонтери не затрачають власних коштів на подорож. Однак повинні тільки попрацювати фізично на благо приймаючих громад. От і все.
В цьогорічному маршруті Черкащиною бере участь 18 осіб з числа абітурієнтів, студентів та працюючої молоді. Вік учасників обмежений – від 18 до 25 років. Серед волонтерів – екологи, вчителі, фізики, архітектори і навіть танцювальний критик та баг. ін. Всі учасники проекту – різносторонні люди. Причому, в групі представники різних областей України: Одеської, Донецької, Ніжинської, Рівненської, Чернігівської, Львівської, Івано-Франківської, Кременчуцької, Запорізької та ін. Зазвичай тур розпочинається в липні, коли у вузах завершується сесійний період та починаються канікули. Наразі, крім Черкаського напрямку, триває тур Україною та Одещиною.
А загалом, аби потрапити до туристичної групи, слід заповнити анкету на нашій сторінці у Фейсбуці чи VK. До слова, з кожним роком бажаючих долучитися до числа волонтерів нашої організації дедалі більше й більше. Тільки в минулому році на 14 місць у групі претендувало 180 учасників. Тому до вибору кандидатів організатори ГО підходять дуже виважено. Кожну анкету ми перечитуємо по кілька разів, вивчаючи, в першу чергу, мотивацію заявника. Що для нього важливіше: подорож чи бажання зробити світ навколо себе кращим, чистішим, якіснішим?
В цьому році відбір тривав 2 тижні. На 12 місць претендувало понад 80 осіб. Крім того, в нашій роботі чітко дотримана гендерна рівність. Хлопців у нас має бути в рівній частині, як і дівчат. От тільки взяти участь в турі можливо один раз за своє життя. За винятком організаторів. Це робимо для того, аби кожен представник молоді нашої країни мав можливість взяти участь у проекті.
А ще в організації є свої золоті правила: життя без алкоголю та цигарок. Кожен день насичений подіями та враженнями. Крім роботи, екскурсій, волонтери долучаються ще й до розважальної програми. Кожен день має тематичне спрямування. Вчора, приміром, у нас був вечір поезії, коли навколо вогнища ми читали власні вірші. Сьогодні у нас вечір караоке. Попередньо у нас були вечори танцювального майстер-класу, імпровізованого орігамі, психологічний вечір.
Загалом, участь в проекті дає молоді дуже великий і позитивний досвід. В першу чергу,- спілкування. До речі, після завершення туру його учасники продовжують підтримувати дружбу, спілкуються і навіть їздять у гості один до одного. Участь у проекті змінює багатьох на краще. Власне, салоганом організації є фраза «Україна починається з мене». Саме такі написи красуються на жовтих футболках волонтерів ГО «HELPANDTRAVEL».
І для учасників проекту – це не просто високі слова, це – стиль їх життя.