Національну розвідувальну програму створять в Україні
- 18-10-2014, 16:46
- Україна / Політика
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1458
В Україні буде створена Національна розвідувальна програма. Про це повідомив глава Комітету з питань розвідки при президенті України Ігор Смешко.
"Буде створена Національна розвідувальна програма. Це документ максимального рівня секретності. Хто в цій програмі буде названий противником №1, цього згідно чинному законодавству ми не можемо говорити. Але, по суті... Україна веде бойові дії. Значна частина нашої території окупована сусідньою країною. Не виходячи за рамки закону про державну таємницю, я можу сказати: це не Україна визначила, хто є її основним противником, або як говорять у розвідці, хто став нашим стратегічним опонентом, яка країна є загрозою національній безпеці", - зазначив він, пише Укрінформ.
За словами Смешка, саме для реагування на існуючі виклики Президент України вирішив створити Комітет з розвідки: "Це результат аналізу світового досвіду, наприклад, у США діє 17 різних розвідувальних служб, але їх діяльність координується і аналізується єдиним апаратом - директором центральної розвідки".
Відповідаючи на питання, чи можна побудувати професійну систему з українських спецслужб, він сказав: "Саме для вирішення цього завдання Президент Петро Порошенко вирішив створити Комітет з розвідки. Ви правильно поставили діагноз хвороби: спецслужби у нас - це удільні князівства. Вони самі по собі існують, поза системою контролю".
"Ми повинні забезпечити президента інтегральною аналітичною інформацією, сформованою на основі даних семи різних державних структур, з усіх ключових питань національної безпеки. Президент ставитиме оперативні конкретні завдання, які доводитимуться до кожного розвідоргану, згідно з його функціями і можливостями", - зазначив Смешко.
Говорячи про список учасників Комітету, який визначить Президент, він припустив, що до нього можуть увійти: Служба зовнішньої розвідки, Головне управління розвідки Міноборони, Розвідка Державної прикордонслужби, Кримінальна розвідка ГУБОЗ МВС, Служба фінансового моніторингу, Оперативний департамент Державної фіскальної служби: "Крім того, очевидно, в Комітеті необхідна участь помічника Президента з національної безпеки, одного із заступників міністра закордонних справ. Також на рішення Президента - перший заступник голови СБУ і перший заступник голови МВС".
Смешко додав, що на розвідслужбу чекає реорганізація. "Це звичайний процес... Виконання розвідувальних завдань потребує певного рівня матеріальної захищеності. Для цього слід зберігати для держави професіоналів, тих, хто дає результат і присвячує своє життя служінню Вітчизні. Безумовно, необхідні зміни", - резюмував глава нещодавно створеного Комітету з питань розвідки.