Замість останнього пам’ятника Леніну на Черкащині встановили погруддя Шевченка
- 25-08-2016, 09:56
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1841
У селі Косенівка Уманського району на місці демонтованого Леніна до Дня Незалежності встановили погруддя Шевченка.
Вартість погруддя разом із доставкою обійшлася бюджету Косенівської сільської ради в 12 тис. грн, повідомляє УНН-Центр.
Як повідомлялося раніше, пам’ятник Леніна в Косенівці був останнім на Черкащині.
Депутат Косенівської сільської ради, краєзнавець Лариса Колесник ще у травні розповідала: «Нарешті нас переконали, і цього тижня пам’ятник таки демонтують. Так довго все тривало саме тому, що новий сільський голова намагався не тиснути на людей, а дійти до кожного, вислухати його думку і спробувати переконати, а не діяти силою. Депутати сільради опитували людей ще восени, одразу після виборів, яке ставлення до ідеї знесення пам’ятника. Багато жителів були проти знесення. По-перше, тому, що це люди поважного віку, саме тієї радянської епохи. По-друге це пам’ятник з монолітного граніту, і виготовляли його місцеві, косенівські майстри. Тож для людей це не є пам’ятником комуністичному лідеру, а скоріше — робота їхніх родичів, сусідів, яку вони шанували, тож руйнувати — ніби зневажити їхню працю».
Наступним каменем спотикання у вирішенні долі пам’ятника стало питання, куди його подіти після демонтажу. Парку в селі немає, та й у схожому місці памятник все одно заважав би, адже суперечив би виконанню закону про декомунізацію. Музей пам’яті села перебуває у приватній власності, і його господиня відмовилась від розміщення пам’ятника у себе, мотивуючи це тим, що подвір’я музею невеличке.
У музеї-садибі генерала Дерев’янка він також мав би недоречний вигляд. А поблизу сільського цвинтаря, де вже встановлено пам’ятник жертвам Голодомору, — й поготів. Тож досі селяни не знають, де зберігатиметься пам’ятник.