Про проблеми річок Черкаської області почули і у Києві
- 29-08-2016, 21:46
- Україна / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1337
Напрацювання робочої зустрічі щодо стану басейну річки Тясмин, яка була проведена за ініціативи ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» 28 липня цього року будуть враховані Міністерством екології та природніх ресурсів України при плануванні загальнодержавних природоохоронних заходів.
Так, за результатами зустрічі з Міністром Остапом Семираком і директором департаменту охорони природніх ресурсів Михайлом Томахіним була досягнута домовленість про створення спільної робочої групи по питанню подолання наслідків екологічного лиха, відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму і санітарного стану басейну річки Тясмин, інформують Новини Черкас. Окрім цього заступник Міністра - керівник апарату Віктор Вакараш зобов’язав Держекоінспекцію у Черкаській області щоквартально надавати інформацію по кількості запланованих та фактично проведених перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства та вжитих заходах за виявленими порушеннями за результатами перевірок; кількості виявлених рішень прийнятих органами місцевого самоврядування та РДА при наданні у власність і користування земельних ділянок, що не відповідають екологічним вимогам; проблемних питань у сфері охорони водних та земельних ресурсі, які тривалий час не вирішуються.
До ініціатив громадськості приєдналися також народні депутати України Максим Поляков та Сергій Рудик, які взяли під особистий контроль втілення у життя напрацювань громадськості та стану виконання Обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням Черкаської обласної ради від 03.06.2016 № 5-2/УІІ.
Як бачимо ініціативи ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» знаходять підтримку і на центральному рівні. Більш того, проблема річки Тясмин привернула увагу Обласної влади ще до однієї проблемної річки області – річки Рось. Так, Черкаська ОДА спрямувала до Міністерства екології та природних ресурсів України лист з пропозицією вирішення проблеми річки Рось спільно з представниками Держводагентства України, Басейнового управління водних ресурсів профільних структур Черкаської та Київської областей.
Варто зауважити, що проблеми самі собою не вирішується тому, саме від нашої з вами наполегливості залежить наше майбутнє. Однак, не забуваймо, що на території Черкаської області біля 1500 малих і середніх річок таких як Ревуха чи Жаботинка, які також на межі зникнення.