За сприяння служби зайнятості отримали роботу понад 24 тисячі черкащан

директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій ДендемарченкоПро це повідомив директор обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко, інформують Черкаські новини.

19 вересня під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Віталія Коваля проведено координаційну нараду в режимі селекторного зв’язку з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в області, головами райдержадміністрацій, міськими головами. Одним із питань, яке розглядалося на нараді, було питання щодо динаміки стану зайнятості населення області та роль служби зайнятості у його вирішенні.

У своєму виступі директор обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко відзначив, що розвиток ситуації на ринку праці безпосередньо залежить від  економічного та  соціального розвитку країни, в тому числі регіону, і тому процеси, які відбуваються в державі позначаються на його стані. Водночас він повідомив, що з початку року послугами обласної служби зайнятості скористалися 69,9 тис. осіб, що на 9,8 тис. осіб менше, ніж у січні-серпні минулого року. За сприяння служби зайнятості отримали роботу 24,1 тис. осіб, у тому числі 16,1 тис. безробітних, серед яких кожний п’ятий належав до соціально вразливих категорій населення.

Аналізуючи роботу обласної служби зайнятості з підвищення соціальної захищеності населення Черкащини Григорій Дендемарченко зазначив: «Свою діяльність з особами, які до нас звертаються у пошуку роботи, ми організовуємо, таким чином, аби якнайшвидше скерувати людину до працевлаштування, підвищити її мотивацію до зайнятості. І саме цьому сприяють нові підходи та механізми, які ми впроваджуємо в нашу роботу, зокрема регламентний метод. Як результат в поточному році збільшилась чисельність людей, які отримали роботу в перші дні, ще до набуття статусу безробітного, а тривалість зареєстрованого безробіття скоротилась на 7 днів».

З метою стимулювання створення нових робочих місць, в першу чергу для осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, роботодавцям надається компенсація витрат єдиного соціального внеску. Таким чином, з початку року був працевлаштований 331 безробітний. А завдяки отриманню одноразової допомоги по безробіттю 145 осіб відкрили  власну справу у сферах оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, сільського, лісового та рибного господарства.

Одним із дієвих засобів прискорення працевлаштування є і професійне навчання безробітних. В переважній більшості клієнти служби зайнятості не можуть отримати бажану роботу, оскільки їх професійні навички не відповідають вимогам роботодавця, або професія чи спеціальність не є затребуваною на ринку праці. В такому випадку пошукачам пропонується пройти професійне навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації. Особливу увагу директор звернув на те, що безпосередньо навчання  здійснюється під конкретні замовлення роботодавців або за напрямками, які сприяють самозайнятості та веденню власного бізнесу. Показовим є те, що тільки цього року професійне навчання проходили понад 6,1 тис. безробітних, а рівень  охоплення безробітних цією послугою становить – 12,7%, що перевищує показник в цілому по Україні (12,6%).

З метою врегулювання ситуації на ринку праці службою зайнятості спільно з місцевими органами влади організовуються громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру. За словами Григорія Дендемарченка для безробітних громадян участь у таких роботах дозволяє зберегти або відновити мотивацію до праці, отримати додатковий дохід.  Крім цього, громадські роботи є своєрідним механізмом підбору постійних працівників. Тому не рідко, саме під час проведення таких робіт, керівники підприємств, оцінивши здібності безробітних, запрошують їх на постійну роботу. Так, з початку року 437 органів місцевого самоврядування, що становить 77% від загальної кількості, передбачили в свої бюджетах 6,6 млн. грн. на проведення таких робіт на паритетних засадах. До тимчасової зайнятості залучено 11,7 тис. осіб шляхом їх участі у вказаних видах робіт.

Значну увагу під час виступу директор зосередив на індивідуальному підході до вирішення питання зайнятості кожної людини, яка звернулася до центру: «Особливої уваги потребують соціально вразливі верстви населення,  - відзначив він, - а саме -молодь, люди з обмеженими фізичними можливостями, внутрішньо переміщені особи та колишні учасники антитерористичної операції».

 Окрему увагу він звернув на застосуванні в роботі служби зайнятості нових ефективних механізмів самопрезентації, як роботодавців так і пошукачів роботи, в режимі онлайн – це використання відеорезюме та відеовакансій. Серед інновацій, які будуть впроваджені найближчим часом це дистанційне навчання. Така форма роботи сприятиме підвищенню якості навчання, скороченню терміну його проведення та прискорення працевлаштування безробітних. Навчання буде проводиться на базі центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, яких на сьогоднішній день в Україні налічується 11.

«У своїй роботі ми прагнемо оперативно реагувати на ситуацію, яка складається на ринку праці та її упередження. У разі отримання центрами зайнятості  інформації  від роботодавців про заплановане вивільнення працівників, спеціалісти проводять виїзні зустрічі з колективами цих підприємств, де надають інформацію про послуги служби зайнятості і актуальні вакансії області, юридичні консультації  тощо», - наголосив Григорій Дендемарченко.

На цей час реформи, які відбуваються в державі торкаються і служби зайнятості. Тому з метою удосконалення організації її діяльності, підвищення ефективності управління та надання послуг, а також скорочення адміністративних видатків, розглядається питання щодо реорганізації базових центрів зайнятості. В результаті проведеної реорганізації на базі діючих центрів зайнятості заплановано  створення філій. В цьому контексті зазначені зміни сприятимуть підвищенню якості послуг, оскільки працівники таких відокремлених філій будуть зосереджені лише на обслуговуванні та наданні якісних послуг  шукачам роботи, безробітним та на співпраці із роботодавцями.

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Суші з доставкою в Черкасах
  2. Калинопільська громада підтримала захисників на Покровському напрямку технічним оснащенням
  3. У Черкасах сталася дорожньо-транспортна пригода з переворотом авто (ФОТО)
  4. Сфери застосування блокчейну: популярність технології за межами криптовалют
  5. Toyota Corolla — нове покоління легенди на українських дорогах
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ