Загиблого бійця звинувачують у самогубстві
- 9-10-2016, 15:00
- Черкаси та область / Війна РФ проти України / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1284
7 жовтня у Звенигородці поховали 32-річного бійця АТО Максима Фролова. Загинув вночі 4 жовтня під час несення служби на опорному пункті під містом Дебальцеве на Донеччині. Йому до демобілізації залишалося два дні. Його рідні кажуть, підірвався на міні. Член звенигородської Спілки ветеранів АТО, який забрав тіло, іншої думки. Переконаний, що це було самогубство.
“У Максима лишилась маленька чотирирічна донька. Він обіцяв їй повернутися додому. А своїх слів він завжди дотримувася. Завжди був на позітіві. Навіть коли його поранило і він приїжджав на лікування, то й тоді жартував. Не знаю, кому вигідна така версія, але ми не віримо, що Максім сам себе підірвав”, - розповідає кума загиблого Діана Сіренко.
За кілька годин до смерті Фролов розмовляв зі своєю матір’ю. Дружина Оксана про загибель чоловіка дізналась наступного дня від своєї сестри. Колишній атовець, який привіз тіло, стверджує, що в попередніх висновках прокуратури і лікарів зазначене самогубство.
“Я вже й не радий, що погодився їхати. Якби знав, що він самогубець, то не робив би цього. Батьки Максима почали поливати мене брудом. Його батько сказав “Навіщо ти його нам привіз?”. Хоча, в чому моя вина, я не розумію. Щоправда, потім вони за свої слова вибачились. У документах написано, що він наклав на себе руки. І швидше за все, це так і є. Я бачив не раз уже таких. Була відірвана кисть руки, пошматовані груди й обличчя. Він морально не витримав. У частині, де був Фролов, на скільки я знаю, це вже четвертий випадок самогубства”, - каже телефоном боєць антитерористичної операції. Не хоче називатись.
Максим Фролов служив понад рік. Був командиром відділення піхоти. Переважно перебував у “гарячих точках”. В березні цього року зазнав поранення. 10 діб був вдома.
“Він після поранення ходив до психолога. Потім його кинули на “передок”. Як можна було морально надломлену людину відправити знову на війну? Його командири тепер будуть відповідати”, - впевнений ветеран.
У Звенигородському районному військкоматі версію про самогубство поки не підтверджують. Чекають остаточного висновку експертів.
“Була така інформація, що він сам себе підірвав, але я толком не бачив тих документів, що надіслала міжрайонна прокуратура міста, де загинув Фролов. Їх віддали рідним бійця. Коли його командування завершить розслідування, тоді зможу дати офіційний коментар. А поки що нам толком нічого невідомо”, - говорить звенигородський військовий комісар Роман Здоренко.
Сім'ям загиблих учасників антитерористичної операції держава виплачує компенсацію в 609 тисяч гривень. Якщо самогубство Максима Фролова доведуть, рідні бійця не отримають пільг.
Сергій Радченко