У Жашкові збудують храм на честь святого великомученика Димитрія Солунського
- 30-10-2016, 12:56
- Черкаси та область / Релігія
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1441
21 жовтня 2016 року у місті Жашкові відбулося освячення хреста на місці будівництва храму святого великомученика Димитрія Солунського. Це буде вже другий храм УПЦ Київського Патріархату у Жашкові.
Чин освячення хреста звершив митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан. Архіпастирю співслужив настоятель парафії ієрей Тарас Левицький, а також духовенство Черкаської та Київської єпархій, інформують Новини Черкас.
На святкову подію заснування храму зібралася численна громада міста Жашкова. Митрополит Іоан розповів вірянам про значення храму для православних християн, а настоятель парафії отець Тарас закликав громаду міста активно долучатися до благої справи будівництва храму.
Довідка:
Димитрій Солунський (†8 листопада 306 р.) — святий великомученик із м. Солунь (Салоніки) в Греції, ім'я якого поширене серед українського народу та на честь якого в Україні побудовано й іменовано багато церков. В українських церквах згадуваний як Святий і славний великомученик Димитрій Мироточець; святкується 8 листопада за григоріанським календарем.
Святий Дмитрій (Димитрій) жив у другій половині третього сторіччя у місті Солуні, по-грецьки — Тессалоніке, де його батько був високим цісарським достойником. Після смерті батька цісар Максиміліан зробив його солунським проконсулом. Святий Дмитрій від дитинства був вихований у християнській вірі. Хоча займав високу посаду, але свою віру явно визнавав та був апостолом своєї віри. За це цісар Максиміліан наказав вкинути його до в’язниці. Будучи в ув’язненні, святий Дмитрій благословив святого Нестора на боротьбу з цісарським непереможним гладіатором Лієм. Святий Нестор виступив проти Лія з хрестом у руках, переміг та вбив його. Цісар, довідавшись, що Дмитрій благословив Нестора на боротьбу з Лієм, послав своїх вояків, і вони прокололи тіло Дмитрія списами. Це було 306-го року. Пам’ять святого Нестора Східна Церква відзначає наступного дня після дня вшанування святого Дмитрія.
Геройську віру святого Дмитрія Господь Бог прославив не тільки різними чудами після його смерті, але також нетлінністю тіла та мироточивістю. Коли, через сто років після його смерті, відчинили гріб — то знайшли його тіло нетлінне, а його кості видавали пахуче миро, яке зціляло недужих.