Соціальні мережі руйнують психіку підлітків
- 3-12-2014, 21:53
- Європа / Стиль життя
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1385
Британський журналіст Марк Остін презентував телепередачу про вплив соціальних мереж на життя та спілкування сучасних підлітків.
Остін розповів, що зайнятися цією темою його спонукала дочка, яка вирішила повністю відмовилася від смартфона. Він зазначив, що, позбувшись необхідності цілодобово сидіти в соціальних мережах, юна дівчина відчула себе набагато щасливішими і вільніше.
Цей досвід змусив ведучого задуматися про те, наскільки шкідливі не тільки девайси, але й самі соціальні мережі, в яких підлітки проводять більшу частину свого часу.
У своїй передачі журналіст наводить думки багатьох вчених, які стверджують, що такі ресурси як Twitter і Facebook змінюють якість психічних процесів у мозку підлітків і, як наслідок, їх бачення світу.
Так, для некрасивих або повних дівчаток широке коло спілкування серед привабливих подруг є негативним моментом, оскільки це підриває їхню самооцінку. Крім того, витрачаючи час на дружбу онлайн, діти не вчаться вибудовувати відносини в реальному житті.
З іншого боку, однак, достовірних досліджень про вплив соціальних мереж на молодь як і раніше недостатньо. Більше того експерти заявляють, що Facebook дуже допомагає людям боротися з депресією, почуттям відчуженості та іншими психічними проблемами. В результаті, заявляє Остін, десятки мільйонів дітей по всьому світу фактично беруть участь у масштабному соціальному експерименті.