Директор Інституту геологічних наук України пояснив, чому не варто будувати ГАЕС на Канівщині
- 8-11-2016, 15:27
- Черкаси та область / Головне / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 758
Науковці продовжують бити на сполох та засуджують ідею будівництва Канівської ГАЕС в районі села Бучак.
Відповідний висновок слідує з листа, підписаного директором Інституту геологічних наук України НАН України, академіком Петром Гожиком, інформує Kanos.
Згідно документу, науковець відзначає, що зона, на якій заплановане майбутнє будівництво, характеризується надзвичайно складною геологічною будовою.
«Всьому геологічному світу він відомий, як Канівські дислокації, де корінні породи залягають під різними кутами нахилу (навіть вертикально), що зумовлено їх переміщенням по зонах розломів. В таких районах взагалі велике будівництво протипоказано. Велика маса води у водосховищі спричинить додаткове навантаження на дислоковані породи і їх зміщення по тріщинах. Цьому сприятимуть і вібраційні процеси, неминучі при спуску води. Ще одна загрозі – це землетруси, які, як відомо, час від часу відмічаються в Україні. Для активізації тріщин буде достатньо і 3 балів», – йдеться у тексті листа.
Зважаючи на це, академік НАН України переконаний, що спорудження Канівської ГАЕС в районі села Бучак може призвести до непоправних наслідків, а тому негативно відноситься до відповідної ініціативи.
Раніше канівський науковець Микола Чорний заявив про те, що будівництво ГАЕС спричинить зникнення Зміїних островів, хоча Міненерго спростовує звинувачення активістів щодо загроз, які несе в собі спорудження даного об’єкту.