Фонтан біля ЦДЮТ – чиясь самодіяльність. Відповідати не хоче ніхто

Проектом передбачалося спорудити біля черкаського Центру дитячої та юнацької творчості зовсім інший фонтан. Хтось розпорядився зробити по-іншому: подешевше й попростіше... а тепер – не зізнається.

Коли на майдані біля ЦДЮТ, де саме відбувається капітальний ремонт, спорудили нижню частину майбутнього фонтану, це викликало в Черкасах потужну хвилю обговорень – хтось нарікав на, м’яко кажучи, низьку художню цінність фонтану; інші вважали, що вартість цієї споруди, оприлюднена у ЗМІ (а це – близько 400 тисяч) – завелика, пише Прочерк.

Коментар, який дав заступник директора департаменту освіти та гуманітарної політики міськради Богдан Бєлов, викликав нові запитання.

– Говорити про кінцеву вартість до того, як акт виконаних робіт виконаних робіт буде підписано, – зарано. Такої ціни як 400 тисяч, там немає і близько!.. Яка вартість робіт, стане відомо тільки тоді, коли буде підписано акт виконаних робіт, – сказав заступник директора департаменту.

«Виходить, що міська влада почала будувати фонтан, навіть не знаючи, яка буде його вартість?» – прокоментував слова держслужбовця один із читачів «Прочерку»...

Проте, як виявляється, проблема ще глибша. Як ми з’ясували, фонтан, який будується, – не відповідає проекту. Більше того, споруда вже є, а коштів на неї ще ніхто не виділяв. Ті ж, хто мав би перевіряти законність того, що відбувається, твердять, що робити це зарано – роботи, мовляв, ще не завершено...

Інакше кажучи, влада, по суті, говорить: у центрі Черкас можна будувати що завгодно, ми, якщо і відреагуємо, то заднім числом!

Але все по порядку.

– Є головний інженер, є головний архітектор цього проекту – і питання про те, хто вирішував, чому там має бути саме фонтан, а не клумба, яким має бути фонтан і який має бути узор на довколишньому мощенні, слід задавати керівництву ЦДЮТ, – сказав свого часу в коментарі «Прочерку» згаданий вище Богдан Бєлов.

Виконуючи цю рекомендацію, ми звернулися до директора ЦДЮТ Олега Забєліна. Але той наголосив, що в договорі про роботи на площі про фонтан не йдеться.

– Я не підписував ніяких документів, пов’язаних із цим фонтаном, – пояснив Олег Павлович.

Міська рада виділила 1 млн 300 тис грн на всі роботи з капітального ремонту площі (від проекту до реалізації). Проект розробила архітектурна студія «Майстер-клас» (головний інженер Володимир Кіпоть, архітектор Микола Упир). Архітектори, зокрема, передбачили створення і фонтану (якби на нього вистачило коштів).

– Я так розумію, для того, щоб оплатити фонтан, виділятимуться додаткові кошти. Або, можливо, знайдуться якісь спонсори, – припустив пан Забєлін. – На сьогодні коштів на нього не виділено.

Олег Павлович показав нам декларацію до початку робіт, видану Державною архітектурно-будівельною інспекцією. Справді, в документі про фонтан не сказано жодного слова.

Виконувати роботи було доручено фізичній особі-підприємцю Геворгяну Мамікону Аветіковичу, який, як зазначив Олег Забєлін, запропонував найкращі умови (це було ще до запровадження «Прозорро»). Підприємець виконує роботи з ремонту площі, але, крім того, спорудив ще й фонтан, коштів на який поки що немає.

Питається, чому?

Представник пана Геворгяна, який будує фонтан, назвався Миколою (прізвище не сказав).

– Повірте, рішення про початок будівництва ухвалюють не будівельники, – зазначив пан Микола.

На запитання, хто ж таке рішення ухвалив, він сказав:

– Наскільки я розумію, ми виконуємо завдання замовника... Ви ж знаєте, як працює міська влада. Влада ніколи нікого не обманює, вона робить те, що обіцяє, але буває, що кошти наперед не дають. Є відносини за домовленістю – ми зараз монтуємо, а розрахунки трохи пізніше. Це – життя. Так скрізь відбувається.

Пан Микола зазначив, що, наскільки йому відомо, виділено кошти на площу, а фонтан збудують на залишок від цих коштів.

– Тому й не робиться такий фонтан, який планувався. На фонтан, який був розроблений Володимиром Кіпотем, пішло б коштів у рази більше, – зазначив Микола.

Нам удалося ознайомитися з проектом, розробленим студією «Майстер-клас». Це – зовсім не те, що ми спостерігаємо «в реалі»...

– Той фонтан, який будують, не відповідає нашому проектові, – погодився в розмові з журналістом «Прочерку» Володимир Кіпоть. – Ми запропонували, а далі – вирішує замовник. Ми запропонували красиве рішення, а зараз справді поставили чорті що. Ми до цього рішення ніякого відношення не маємо.

За відповідністю проекту того, що споруджується, слідкує технічний та авторський контроль. Технічний контроль за роботами на площі здійснює ліцензований фахівець Василь Митюк. На запитання нашого кореспондента, наскільки проектові відповідає вже частково споруджений фонтан, Василь Петрович відповів здивуванням:

– А що, ви вважаєте, що щось не відповідає?

За його словами, автор проекту може вносити коригування в процесі виконання робіт (щоправда, в нашому разі Володимир Кіпоть навряд чи погодився перетворити свій проект у «чорті що»).

– Якщо я підпишу акти виконаних робіт, тоді в мене і запитаєте, відповідає споруда проекту чи ні, – сказав Василь Митюк. – А поки я ще не підписав акти виконаних робіт!..

Ось так і відбувається технічний нагляд, про надійність якого говорив нам свого часу заступник директора департаменту освіти і гуманітарної політики міськради Богдан Бєлов...

Отже, виходить, що площу ремонтують, а фонтан вирішили збудувати на залишок коштів – такий, на який вистачило грошей. Рішення зрозуміле, але неоднозначне, адже те, що зараз поставлять, «прикрашатиме» одну з центральних площ міста десятиліттями! Хто ж узяв на себе відповідальність за це?

У пошуках відповіді на це запитання ми звернулися до куратора освітньої галузі, а отже і ЦДЮТ, заступника міського голови Черкас Ігоря Коломойця.

– Якщо у технічній документації замовлено один фонтан, а поставлено інший, то я не розумію, чому так відбувається, – відповів Ігор Анатолійович. – Є технагляд, який контролює виконання робіт. Якщо ще й я буду лізти, то це буде смішно.

Втім, заступник мера пообіцяв знайти відповіді на всі наші запитання.

– Приходьте в понеділок! – запросив Ігор Коломоєць.

Теми: Черкаси
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ