Служба зайнятості Черкащини розглядає питання щодо участі у реалізації міжнародних грантових проектів
- 28-11-2016, 13:24
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1104
З метою удосконалення діяльності служби зайнятості щодо надання послуг у сфері зайнятості, розроблення та впровадження інноваційних проектів та поглиблення співпраці з навчальними закладами, 15 листопада, відбулася робоча зустріч директора обласного центру зайнятості Григорія Дендемарченка з директором Черкаського державного бізнес-коледжу Олегом Кукліним.
Поглиблене співробітництво між обласним центром зайнятості та навчальним закладом передбачає не тільки розширення наявних контактів але й виведення їх на новий рівень. Цьому, зокрема, сприятиме участь у залученні та реалізації нових грантових проектів, інформують Черкаські новини.
«На сьогодні одним із пріорітетних напрямків в діяльності служби зайнятості є перейняття досвіду міжнародних організацій, донорів грантових проектів і програм, які направлені на вирішення соціально-економічних питань у сфері зайнятості населення. У зв’язку з цим служба зайнятості Черкащини готова виступати соціальним партнером для громадських організацій щодо реалізації міжнародних грантових програм соціального спрямування, підтримує і розглядає можливість участі у грантових проектах бізнес-коледжу», – відзначив Григорій Дендемарченко.
Під час робочої зустрічі обговорювалося широке коло питань щодо організації службою зайнятості активної профорієнтаційної роботи серед випускників закладу, надання допомоги молоді, вже після закінчення навчання, у започаткуванні власної справи у рамках реалізації стратегії розвитку малого та середнього підприємництва в регіоні.
Освітні заклади Україна мають великий потенціал з підготовки спеціалістів для подальшого працевлаштування в країнах Євросоюзу. В цьому напрямку служба зайнятості веде перемовини з великою Польською консалтинговою компанією, яка займається працевлаштуванням українців закордоном.
Черкаський державний бізнес-коледж функціонує на ринку освітніх послуг України вже понад 50 років. За цей період навчальний заклад підготував більше 21 000 кваліфікованих фахівців для регіону та України в цілому. На сьогодні в бізнес-коледжі навчається 1 108 студентів за 8 спеціальностями на 5 відділеннях.
Навчальний заклад має позитивний досвід співпраці та залучення різноманітних ресурсів для забезпечення власного розвитку. З моменту свого заснування і по теперішній час заклад активно розвиває міжнародне ділове співробітництво в сфері освіти та науки з зарубіжними партнерами. Найбільш значним реалізованим міжнародним проектом було створення Модельного навчального центру з підготовки фахівців для сфери підприємницької діяльності в рамках Програми ТРАНСФОРМ, що сприяло відкриттю сучасних спеціальностей, які затребувані на ринку праці області.
За результатами проведеної зустрічі сторони досягли низки домовленостей, щодо налагодження між ними взаємовигідної співпраці.
Найближчим часом заплановано створення консультаційного центру для допомоги в оформленні необхідної документації громадським організаціям, які вивили бажання взяти участь в грантових проектах.
У зв’язку з впровадженням, з жовтня, на базі бізнес-коледжу відкритих лекцій для черкащан фахівці служби зайнятості візьмуть участь у даному проекті, в якості слухачів, а в подальшому, зможуть поділитися фаховим досвідом серед аудиторного загалу. «Ми запровадили цикл відкритих лекцій, аби відкрити можливість не лише студентам коледжу, але й загалом - перспективній молоді міста - дізнатися про сучасні тенденції розвитку економіки України та світу, - констатує директор державного бізнес-коледжу. – Нещодавно, із першою відкритою лекцією, у нас виступив регіональний директор з міжнародної освіти Broward College (USA, Florida) Скот Мейсон, на листопад запрошено професора Київського національного університету ім. Шевченка Олену Грішнову, яка проведе лекцію щодо останніх тенденцій ринку праці України».
Для поглиблення продуктивної співпраці служби зайнятості і бізнес-коледжу щодо реалізації обговорених питань, готується підписання Меморандуму про спільні дії та визначення подальших шляхів співпраці.