У Черкасах продовжують демонтували незаконні кіоски (фото)
- 6-12-2016, 15:03
- Черкаси та область / Війна РФ проти України / Фото
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 895
Із вулиці Козацької біля будинку №5 прибрали ще одну незаконно встановлену тимчасову споруду. Підставою для цього стало ухвалене раніше рішення виконавчого комітету.
Як розповів онлайн-газеті Черкаські новини начальник управління інспектування Олександр Давиденко, торговий кіоск на цьому місці встановили ще десять років тому. За цей час його «профіль» періодично змінювався. Тут продавали напівфабрикати, їжу швидкого приготування, останнім часом – облаштували майстерню з ремонту взуття. Утім, за весь цей час так і не були оформлені жодні дозвільні документи на нього.
– Зараз кількість незаконних споруд у Черкасах зменшується, – розповів Олександр Григорович. – Частину з них власники все ж таки узаконюють, а частину ми демонтуємо. Загалом маємо понад 200 тимчасових споруд, які працюють без документів.
Нагадаємо, упродовж двох останніх тижнів фахівці демонтували ще чотири незаконно встановлених ТС. Їх знесли на Митниці (вул. Припортова, 8 та по вул. Героїв Дніпра біля будинку 69), у Південно-Західному районі поблизу літака та на площі 700-річчя).
– Підрядна організація, котра власне й проводить демонтаж, після всього везе на зберігання. Власник тимчасової споруди має право забрати своє майно, якщо підтвердить, що це його, сплатить кошти за демонтаж та зберігання, а ще – штраф за самовільне розміщення, – розповів Олександр Давиденко.
Ситуацію з демонтажем незаконних тимчасових споруд у Черкасах особисто контролює міський голова Анатолій Бондаренко.
Як зазначає \ Олександр Давиденко, у їх планах до кінця року знести майже 30 нелегальних кіосків та торгівельних павільйонів, а також близько пів сотні біл-бордів, частина з яких розташована у центральній частині міста.
На ці цілі у міському бюджеті передбачено 200 тисяч гривень.
Олександр Григорович розповідає, що відповідну роботу мали б здійснити безпосередньо власники незаконних тимчасових споруд, проте з року в рік вони ігнорують приписи та адміністративні протоколи інспекторів, продовжуючи свою протиправну діяльність.
Тому міська влада змушена, ухвалювати відповідні рішення виконкому про примусовий демонтаж та безпосередньо займатись очищенням території Черкас від всяких «розливайок», «генделиків», а також біл-бордів, які перебувають у просто жахливому, а подекуди й аварійному стані.
Олександр Давиденко акцентує на сприянні у проведенні відповідної роботи з боку міського голови Анатолія Бондаренко, який тримає це питання під особистим контролем.
За його словами, тривалий час розміщення тимчасових споруд (кіосків, торгівельних павільйонів, зупинок тощо) у Черкасах відбувалося хаотично. Адже більшість таких об’єктів встановлювались без дотримання державних будівельних норм, санітарних, протипожежних вимог. Тому міська влада встановила єдині правила розташування у місті тимчасових споруд.
– Черкаси стали першим містом в Україні, де було розроблено детальну загальноміську комплексну схему розміщення тимчасових споруд із зазначенням по кожному об’єкту наявних документів, технічних параметрів, фотографії та координат власника. Тому відразу видно, хто стоїть законно, а хто – ні. Загалом нині в місті розташовано близько однієї тисячі тимчасових, майже чверть з яких не відповідає нормам по зовнішньому вигляду, місце розташуванню або законності встановлення, – повідомив Олександр Григорович.
На карті також розміщено зони, де взагалі заборонено встановлювати тимчасові споруди. Це, зокрема, поблизу історичних, культурних пам’яток. Також є ряд технічних обмежень щодо розміщення таких об’єктів у безпосередній близькості з навчальними, спортивними закладами, стаціонарними об’єктами торгівлі (магазинами) або ринками, зупинками громадського транспорту, поблизу перехресть і т.д.
Якщо ж така споруда стоїть із порушеннями — на газоні, на тротуарі, на інженерних комунікаціях, або ж якщо зовнішній вигляд торгівельного павільйону у незадовільному стані — його власнику доведеться привести свій павільйон у відповідність до встановлених вимог.
Зокрема, перенести його в інше місце або самостійно демонтувати.
Проте, за його словами, дуже рідко коли власники незаконних об’єктів дотримуються норм закону. Тому міській владі доводиться ухвалювати непопулярні рішення щодо примусового демонтажу та робити відповідні рішучі кроки, аби незаконні об’єкти таки були прибрані.
Олександр Давиденко розповів, що завжди під час такого демонтажу господарі самовільно встановлених об’єктів активно чинять опір, погрожують і навіть вдаються до досить радикальних дій, як-то, проколюють колеса в авто або застосовують фізичну силу.
Але, на його думку, то все даремно. Оскільки у Черкасах теперішня міська влада націлена на результат. Тому зі свого боку радить власникам таких нелегальних об’єктів самостійно прибрати свої споруди, що у підсумку вийде їм значно дешевше, ніж коли це робитиметься примусово.