Про заробітну плату, співпрацю з службою зайнятості та залучення інвестицій
- 6-12-2016, 15:39
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 677
Про заробітну плату, співпрацю з службою зайнятості та залучення інвестицій в область говорили на звітно-виборчій Конференції регіонального об'єднання організацій роботодавців.
З метою визначення стратегічних напрямів в діяльності Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавців на наступний рік та поглиблення розвитку соціального діалогу і співпраці з соціальними партнерами, днями, відбулася звітно-виборча Конференція регіонального об'єднання організацій роботодавців. Участь у заході взяли представники місцевої та обласної влади, профспілкових організацій, обласної служби зайнятості, соціальні партнери, освітяни та понад 70 роботодавців Черкащини, інформують Черкаські новини.
У ході звітної конференції голова обласного об’єднання організацій роботодавців Борис Райков окреслив основні напрацювання осередку. Він зазначив, що робота з реалізації тристоронньої регіональної угоди, що була підписана однією з перших в Україні між владою, роботодавцями та профспілками, продовжується. На цей час намітились позитивні тенденції щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати, активізації співпраці з центрами зайнятості, навчальними закладами, зокрема професійно-технічними, з метою підготовки висококваліфікованих кадрів для різних галузей промисловості, залучення інвестицій в область тощо.
На заході також розглядалося питання щодо надання послуг служби зайнятості та стан ринку праці регіону. Зокрема, з початку року послугами Черкаської обласної служби зайнятості скористалися 85,5 тис. осіб, з них отримали роботу 30,6 тис. осіб, у тому числі 19,5 тис. безробітних, серед яких кожний п’ятий належав до соціально вразливих категорій населення (інваліди, внутрішньо переміщені особи, демобілізовані військовослужбовці, які брали участь в АТО тощо). До тимчасової зайнятості залучені 14,5 тис. осіб шляхом їх участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру. З метою стимулювання створення нових робочих місць, в першу чергу для осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, роботодавцям надавалась компенсація витрат єдиного соціального внеску. Таким чином, з початку року було працевлаштовано 422 безробітних. Завдяки отриманню одноразово допомоги по безробіттю 146 осіб відкрили власну справу. Основними напрямками підприємницької діяльності є сфера оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, сільське, лісове та рибне господарство.
Для допомоги у здобутті і вдосконаленні професійних знань, умінь та навичок за сприяння служби зайнятості організовувалось професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних. Навчання здійснювалось під замовлення роботодавців або для самозайнятості людини, тобто провадження підприємницької діяльності. З початку року майже 7,3 тис. безробітних підвищували конкурентоспроможність на ринку праці.
Водночас на заході відбулися ділові переговори директора Черкаського обласного центру зайнятості Григорія Дендемарченка з керівниками найуспішніших підприємств Черкащини.
Під час обговорення мова йшла про сучасні тенденції на ринку праці регіону, фінансову підтримку з боку служби зайнятості при створенні нових робочих місць. «Співпраця роботодавців і служби зайнятості є одним із головних пріоритетів реалізації державної політики зайнятості. В сучасних умовах це передбачає сприяння забезпеченню ефективної зайнятості населення шляхом створення нових робочих місць та належних умов для розвитку підприємництва, запобігання безробіттю», відзначив Григорій Дендемарченко. Окрему увагу він звернув на впровадження в роботі служби зайнятості нових ефективних механізмів самопрезентації, як роботодавців так і пошукачів роботи, в режимі он-лайн – це використання відеорезюме та відеовакансій. «Серед інновацій, які будуть впроваджені найближчим часом це дистанційне навчання. Така форма роботи сприятиме підвищенню якості навчання, скороченню терміну його проведення та прискорення працевлаштування безробітних. Навчання буде проводиться на базі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, яких на сьогоднішній день в Україні налічується 11», - наголосив Григорій Дендемарченко.
Крім того, було обговорено ряд інших важливих питань, які турбують бізнес Черкащини та подальшу спільну роботу над їх вирішенням.