На Черкащині відсвяткують 500-річчя Реформації

Про те, як відзначатимуть ювілей Реформації на Черкащині говорили на прес-конференції під головуванням заступника голови – керівника апарату Черкаської ОДА Сергія Овчаренка та за участі представників протестантських релігійних організацій області

Наукові зустрічі, виставки, фестивалі та автопробіги – в області готуються до відзначення 500-ї річниці Реформації.

Про те, як відзначатимуть ювілей Реформації на Черкащині говорили на прес-конференції під головуванням заступника голови – керівника апарату Черкаської ОДА Сергія Овчаренка та за участі представників протестантських релігійних організацій області, інформують Черкаські новини.

Загалом, згідно з указом Президента України, 2017 рік має стати роком відзначення 500-річчя Реформації. Попередній план заходів на рік уже запропонував обласний міждемінаційний комітет. Свої ж пропозиції підготують і профільні департаменти й управління облдержадміністрації. Перші ж різдвяні заходи вже чітко розплановані та відбудуться 25 грудня та 7 січня.

Учасники заходу наголошують, що річницю саме «відзначатимуть», а не святкуватимуть. Оскільки для них це наполеглива комплексна робота на результат, який зможе побачити кожен.

– Ми спільно працювали над тим, аби розробити план заходів, який би діяв протягом усього 2017 року, – наголосив пастор церкви євангельських християн- баптистів, голова Черкаського обласного організаційного комітету R500 Валерій Бєляєв. – Реформація починається, продовжується та ніколи не закінчується. Те, що відбулося 500 років тому у релігійному житті суспільства, мало надзвичайний вплив на розвиток країн Європи. Й Україна також потребує цих змін, адже ми хочемо переймати кращий досвід.

Валерій Бєляєв наголосив, що заходи будуть орієнтовані саме на молодь, допомагатимуть дітям та людям незахищених категорій. Загалом протягом наступного року заплановано багато акцій соціального характеру. Основна мета – привернути увагу громадськості саме до людських, родинних цінностей та здорових змін.

– Те, що ви втілюєте в життя – напрочуд корисно, – зауважив заступник очільника області Сергій Овчаренко. – Реформація мала культурний, політичний та економічний вплив на життя громадськості. Зокрема й на Черкащині були чисельні протестантські общини. Людина ж, яка не знає історії й цінностей, не має гідного майбутнього. Тому будемо робити все, щоб довести до відома черкащан ті гарні принципи взаємодопомоги, підтримки, толерантності та віри. І ми вже розпочали цю роботу, про що свідчить сьогоднішня перша, втім, переконаний, не остання, робоча зустріч.


Довідково:

Реформація (від лат. reformatio — перетворення, виправлення) — церковно-релігійне, духовно-суспільне та політично рухове оновлення в країнах Західної та Центральної Європи у XVI столітті, спрямоване на повернення до біблійних першоджерел християнства, яке набуває форми релігійної боротьби проти католицької церкви і папської влади.
У широкому значенні слова, реформація — це відновлення, перетворення або перебудова, поновлення або повернення колишнього але поліпшеного стану (конституції, суспільства, держави).
Реформацію пов'язують з іменами Мартіна Лютера, Жана Кальвіна та Ульріха Цвінглі — і відповідно називають протестанською, лютеранською або євангелічною.
Передумовою до Реформації була криза папства у 14–15 ст. — західна схизма. Рух із церковного поступово переростав у суспільний через невтілені надії на церковну реформу після рішень Констанцького собору 1414–1418 років (папа Мартин V) і особливо Базельсько-Флорентійського собору 1431–1449 років (папа Євгеній IV), а також віденського конкордату 1448 року щодо Німеччини між римсько-німецьким кайзером Фрідріхом ІІІ і папою Миколаєм V.
Безпосереднім початком Реформації вважають розповсюдження Лютером персональних листів-звернень, в яких він доводив, що Спасіння та Божа милість досягаються завдяки Вірі, а не сповіді в гріхах. Загальним суспільним поштовхом стала публікація латинською 25 жовтня 1517 року в місті Віттенберзі заклику до теологічної дискусії у вигляді 95 тез, в яких йшлося про гріх та кару, і особливо критикувалась торгівля індульгенціями.
Ініційований Мартіном Лютером, церковно-релігійний рух спричинив розрив єдності західно-європейської церкви — появу національних церковних спільнот та виникнення нової теології протестантизму.

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Чому Україна потребує впровадження Смарагдової мережі?
  2. Депутат добиватиметься, щоб черкащани не платили вдвічі більше за водовідведення
  3. На Канівщині взято під охорону суд
  4. Я громадянин світу: проєкт TANA презентує новий сингл після повернення в Україну
  5. На Жашківщині вперше пройшли тактико-спеціальні навчання служби судової охорони
  6. Коротка Історія Fruit Cocktail
  7. Черкаський чиновник зловживав своїм службовим становищем – прокуратура
  8. На Черкащині збудують унікальний монумент у географічному центрі України
  9. Департамент будівництва Черкаської ОДА зашкодив інтересам держави більш як на 17 мільйонів гривень
  10. AGROSHOW UKRAINE-2021: Черкащина скликає на Всеукраїнський день фермера
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Я громадянин світу: проєкт TANA презентує новий сингл після повернення в Україну
Я громадянин світу: проєкт TANA презентує новий сингл після повернення в Україну
У 2017-му році український проєкт TANA розпочав підкорювати слухачів Британії. Вже за два роки, проєкт повернувся в Україну та Читати далі
Krechet випускає кліп на трек «Засинай»
Krechet випускає кліп на трек «Засинай»
Ідея відео – відображення настрою сучасного суспільства: безкарність, несправедливість, відірваність влади від народу. В Читати далі
Snoop Dogg записав спільний трек з популярною українською співачкою
Snoop Dogg записав спільний трек з популярною українською співачкою
Вражаючою новиною поділилася 35-річна українська співачка Тіна Кароль. Народна артистка України запостила публікацію в Instagram, Читати далі
Star Media розпочала зйомки фільму «Я, "Побєда" і Берлін» за романом Скрябіна
Star Media розпочала зйомки фільму «Я,
Зйомки відбуватимуться у Києві, Львові та Берліні. Star Media розпочала зйомки фільму «Я, "Побєда" і Берлін» за Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ