У Черкасах зросла захворюваність на грип та ГРВІ
- 26-12-2016, 17:07
- Черкаси та область / Здоров'я
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 2356
Як розповів директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Олег Стадник, за останній тиждень за медичною допомогою звернулось 2855 осіб, з них 1654 – дитини, серед яких школярів – 790, що складає 57,9 %. В порівнянні з попереднім тижнем захворюваність на грип та ГРВІ виросла на 65 відсотків.
З 16 по 22 грудня госпіталізовано 263 особи, з них – 213 дітей. Тоді як за попередній тиждень госпіталізовано 131 особу, з них – 107 дітей, інформують Черкаські новини.
Що варто знати про ГРВІ та грип (ПАМ’ЯТКА)
Гостра респіраторна інфекція визначається як будь-яка інфекційна хвороба верхніх або нижніх дихальних шляхів. Інфекції верхніх дихальних шляхів включають в себе гострий риніт (запалення носа, нежить), гострий риносинусит (запалення носа та приносових пазух), гострий середній отит (запалення середнього вуха), фарингіт/тонзиліт (запалення глотки та глоткових мигдаликів), ларингіт (запалення гортані). Інфекції нижніх дихальних шляхів включають гострий трахеїт (запалення трахеї), гострий бронхіт (запалення бронхів), бронхіоліт (запалення бронхів найдрібнішого калібру – у дітей перших місяців життя), пневмонію (запалення легень).
Антибіотики мають обмежену ефективність у лікуванні більшої частини неускладнених гострих респіраторних інфекцій у дорослих і дітей.
Шлях передачі респіраторних інфекцій:
Гострі респіраторні інфекції поширюються серед населення повітряно-краплинним шляхом – хвора людина поширює в оточуюче середовище аерозоль (дуже дрібні крапельки слизу, котрі містять збудників хвороби) під час чхання та кашлю. Даний аерозоль розповсюджується на відстань кількох метрів від хворої людини та здатен певний час перебувати в повітрі закритих приміщень. Ситуація погіршується при підвищеній вологості повітря.
Профілактика
В сезон поширення гострих респіраторних інфекцій, в томи числі грипу, населенню з метою запобігання інфікуванню рекомендується дотримуватися наступного:
- Повноцінно харчуватися.
- Достатньо спати вночі.
- Провітрювати приміщення кожні 2 – 3 години.
- Мити руки із милом після громадського транспорту, відвідування громадських місць.
- Уникати місць скупчення людей.
6. Не займайтися самолікуванням. Дотримуйтися рекомендацій Вашого сімейного лікаря. - При появі перших симптомів захворювання (загальна слабкість, головний біль, біль у вусі, біль в горлі, нежить,кашель, підвищена температура тіла) звертатися до Вашого сімейного лікаря.
- В ситуації, коли в Вашому оточенні з’являється хворий на гостру респіраторну інфекцію, займайте активну позицію – робіть зауваження людині, яка кашляє чи чхає і не прикривається хусткою.
- Завчасно робіть профілактичні щеплення проти грипу. Це створить імунний захист Вашого організму від найтяжчої гострої респіраторної інфекції – грипу. Докладну інформацію щодо щеплень можете отримати у Вашого сімейного лікаря.