2017 рік на Черкащині буде роком В’ячеслава Чорновола
- 22-01-2017, 10:41
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1642
Роком видатного політичного діяча та засновника Народного Руху України оголошено 2017-ий на Черкащині. Відповідне розпорядження підписав очільник області Юрій Ткаченко. Також уже створено робочу групу, що відповідатиме за організацію та координацію заходів із відзначення 80-річчя від дня народження Героя України В’ячеслава Чорновола.
Контроль за виконанням цього розпорядження покладено на заступника голови Черкаської ОДА Сергія Овчаренка, інформують Черкаські новини.
– Це має важливе значення не лише для вшанування пам’яті нашого земляка В’ячеслава Чорновола, а й для кожного українця, – зауважив обласний керманич Юрій Ткаченко. – У свій час він став провісником вільної, демократичної країни. В’ячеслав Максимович зміг об’єднати зусилля політиків і прагнення нації до творення власної держави.
Нагадаємо, В’ячеслав Чорновіл народився 24 грудня 1937 року в с. Єрки (нині Катеринопільський район). Став провідником українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-их – 90-их років. Серед іншого, В’ячеслав Чорновіл був ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України та Акту проголошення Незалежності України. Звання Героя України отримав посмертно.
Від часу створення (8—10 вересня 1989 року) Народного Руху України (НРУ) — член Руху та його Великої Ради, з березня 1992 — співголова, а з грудня 1992 року — голова НРУ. Ось як про цей час згадував сам В’ячеслав Чорновіл:
«Ідея створення Руху виникла спонтанно, вона йшла знизу. Прийшов час "розвалу імперії", так званої перебудови. Він закликав низи до дії, а серед інтелігенції, колишніх політв’язнів, політичних діячів виявилися люди, які вирішили очолити цей рух. Я пригадую, як 17 вересня 1989 року ми вивели на вулиці Львова 200—250 тис. осіб. Це була природна потреба різко змінити ситуацію, яка на цей момент склалася в країні: ішло розвалення комуністичної системи, дуже активізувалися народні маси, і це треба було оформити. Перша спроба створити у Львові "Демократичний фронт сприяння перебудові" була літом 1988 року, але нас тоді розігнали собаками й ОМОНом. Наприкінці 1988 року, зайнявши національно-патріотичні позиції, нашу ідею підтримала більшість членів Спілки письменників України. Завдяки цьому нам легше було захищатися від свавілля влади. Ми змогли виголосити програмні положення НРУ. Почалося інтенсивне зростання організацій Народного Руху в областях. У вересні 1989 року відбулися установчі збори НРУ. 1993 року НРУ був перереєстрований на політичну партію, бо, будучи громадсько-політичною організацією, ми не могли брати участь у виборах».