Річка Тясмин серед найбільш забруднених річок Черкащини
- 26-01-2017, 20:40
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1412
Державна установа “Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” здійснює постійний лабораторний моніторинг води поверхневих водойм у 92 контрольних створах та у місцях водокористування населення.
Впродовж 2016 року із водойм І категорії досліджено 59 проб води за санітарно-хімічними та 98 – за мікробіологічними показниками. Відхилення від встановлених нормативів виявлено у 9 (8,8%) пробах за мікробіологічними показниками, пише газета «Сміла».
Із водойм ІІ категорії досліджено 734 проб річкової води за санітарно – хімічними та 1777 – за мікробіологічними показниками. Не відповідало встановленим нормативам 60 (8,1%) проб за санітарно-хімічними та 237 (13,4 %) – за мікробіологічними показниками.
За результатами лабораторних досліджень водні об’єкти області відповідно до гігієнічної класифікації СанПіНу № 4630-88 зазнають впливу від допустимого до високого ступеню забруднення.
За мікробіологічними показниками у Золотоніському та Кам’янському районах питома вага проб з відхиленнями від гігієнічних вимог перевищує середньообласний показник у 2-5 разів, що передусім пов’язано із забрудненням річок Суха Згар, Золотоношка та Тясмин недостатньо очищеними стічними водами водопровідно-каналізаційних господарств міст Золотоноша та Кам’янка.
На думку фахівців державної установи “Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” на якість річкової води може негативно впливати діяльність каналізаційних очисних споруд, які у багатьох випадках, до сьогодні, використовують недосконалі технології очищення каналізаційних стоків та мають незадовільний санітарно – технічний стан, безконтрольна культивація та господарське використання прибережних смуг річок, відсутність належного виробничого лабораторного моніторингу якості стічних вод та води водойм, зокрема у місцях водокористування населення тощо, інформує Дзвін
Моніторинг якості річкової води в області буде продовжено лабораторним центром і у 2017 році.