У Золотоноші проблеми безпритульних тварин почнуть вирішувати гуманними методами за допомогою Посольства Канади
- 31-01-2017, 21:26
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Наталка Петренко
- 0
- 976
31 січня у м. Золотоноша, за участі політичного радника Посольства Канади в Україні Пітера Янури, відкрився сучасно обладнаний заклад, покликаний вирішувати проблему поширення чисельності безпритульних тварин та гуманізувати ставлення до них. Створення аналогічного пункту у кожному районі Черкащини передбачено обласною Програмою регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2016-2020 роки. І це надає Черкащині статусу першої області, де планується повсюдне впровадження гуманного ставлення до безпритульних тварин.
Кошти на облаштування трьох пілотних пунктів сучасним ветеринарним обладнанням було виділено Фондом підтримки місцевих ініціатив при Посольстві Канади в Україні, інформують Новини Черкас.
Виконавцем грантового проекту є Черкаський обласний благодійний фонд «Еко-Центр» (співвиконавець Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у Черкаській області). Таким чином, протягом 2017 року у області почне діяти щонайменше три стерилізаційно-карантинних пункти, майже півмільйона гривень на які виділив Канадський Фонд підтримки місцевих ініціатив при Посольстві Канади в Україні.
Стерилізаційно-карантинний пункт вирішуватиме проблему поширення безпритульних тварин через відлов, стерилізацію, вакцинацію проти сказу та прилаштування їх новим власникам. Саме такий механізм лежить у основі обласної Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у Черкаській області на 2016-2020 роки, затвердженій у жовтні 2016 року сесією Черкаської обласної ради. Місцевий аналог програми було затверджено депкорпусом Золотоніської міської ради у жовтні 2016 року. Загалом, програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами прийнято у програми прийнято у Черкасах, Каневі, Катеринополі, Золотоноші, Тальному, на черзі – Звенигородка. Методика, закладена у програмі, успішно працює у Черкасах ще із 2010 року, одразу знизивши кількість скарг городян стосовно безпритульних тварин із 420 до майже 160 на рік.
Мережа стерилізаційно-карантинних пунктів по області буде виконувати кілька головних завдань: із допомогою операцій із стерилізації унеможливлювати появу нових безпритульних тварин, за допомогою щеплень тварин від сказу – контролювати ситуацію із епідеміологічною безпекою населення, а загалом – сприяти гуманізації суспільства та формуванню у майбутнього покоління гуманного та відповідального ставлення до життя людини і тварин та оточуючого світу, сприяти зростанню іміджу Черкащини як прогресивного регіону для іноземних партнерів та потенційних інвесторів.