Конгрес США завдав нового удару по Росії
- 5-12-2014, 14:12
- У світі / Політика
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1246
Палата представників США переважною більшістю прийняла резолюцію, яка засуджує дії Росії в Україну і передбачає заходи впливу на неї.
411 американські парламентарії засудив триваючу політичну, економічну та військову агресію Росії проти України. 10 проголосувало проти, повідомляє Голос Америки.
Резолюція 758 включає більше десятка пунктів, в тому числі підтримку української влади оборонними і розвідувальними засобами, припинення співпраці з Росією з боку НАТО і їхніх союзників, а також здійснення подальших санкцій.
Повний текст резолюції:
«Конгрес підтримує зусилля президента Петра Порошенка і народу України щодо встановлення миру в Україні, в тому числі:
повний вивід російських військ з України;
повний контроль над національним кордоном;
роззброєння сепаратистських і воєнізованих угруповань у Східній Україні;
застосування заходів, які б обмежили можливості Російської Федерації за допомогою енергетичного експорту або торговельних бар'єрів створювати економічний і політичний тиск і покінчили б зі втручанням Російської Федерації у внутрішні справи України.
Конгрес підтверджує право України, Грузії, Молдови та інших країн реалізовувати свої суверенні права в межах міжнародно визнаних кордонів.
Конгрес засуджує триваючу політичну, економічну та військову агресію Російської Федерації проти України, Грузії та Молдови, а також порушення їх суверенності, незалежності та територіальної цілісності.
Конгрес стверджує, що військове вторгнення Російської Федерації в Україні
є порушень зобов'язань РФ під егідою угод ООН та Будапештського меморандуму 1994 року;
становить загрозу загальному миру.
Закликає Російську Федерацію
скасувати незаконну анексію Кримського півострова, припинити підтримку сепаратистів у Криму та вивести свої війська з цього регіону (всі, крім тих, що, у зв'язку з положенням про статус і умови перебування Чорноморського флоту на території України 1997 року, мають право бути присутніми там);
вивести свої збройні сили з територій України, Грузії та Молдови, припинити політичну, військову та економічну підтримку сепаратистських сил;
припинити порушення режиму припинення вогню, оголошеного у вересні 2014 року.
Конгрес закликає президента надавати уряду України необхідну підтримку оборонними і розвідувальними засобами для захисту її території та незалежності.
Конгрес закликає членів НАТО та його партнерів у США припинити військову співпрацю з Росією,
Конгрес закликає президента до співпраці з партнерами, щоб
незаконна анексія Криму не визнавалася;
заморозити візи, активи і вводити санкції щодо Російської Федерації і її керівництва, щоб змусити його припинити порушення незалежності та територіальної цілісності України.
Конгрес звертається до президента з проханням спільно переглянути угоди в рамках НАТО.
Конгрес закликає президента попередити Російську Федерацію про відповідальність за порушення Договору РСМД 1987 року.
Конгрес закликає Україну, Євросоюз та інші європейські країни і далі розвивати ініціативи щодо диверсифікації в енергетиці, щоб зменшити можливості Російської Федерації використовувати енергопостачання для політичного та економічного тиску.
Конгрес закликає президента і Держдепартамент розробити стратегію з випуску та розповсюдження новин та інформації по-російськи в країнах з істотною часткою російськомовного населення.
Конгрес закликає Російську Федерацію до взаємовигідним відносинам зі Сполученими Штатами, заснованих на повазі незалежності і суверенності всіх країн».
Зазначимо, президент США Барак Обама заявляє, що став «менш оптимістично» оцінювати можливості поліпшення відносин з Росією при президенті Володимирі Путіні. Про це він сказав сьогодні у Вашингтоні.
Політика підтримки проросійських терористів в східній Україні - у внутрішньополітичному плані зміцнює позиції Путіна, незважаючи на західні санкції, вважає Обама. «Але якщо ви запитаєте мене, наскільки оптимістично я розцінюю шанси на те, що Путін раптом різко змінить свою позицію, то я скажу, що це навряд чи відбудеться до тих пір, поки політика, що проводиться в Росії, не почне враховувати те, що відбувається в російській економіці, і частково тому ми маємо намір продовжувати цей тиск», - сказав Обама.
Нагадаємо, вчора під час виступу перед Федеральними зборами Росії Путін в черговий раз заявив, що РФ не має наміру змінювати свою зовнішню політику під тиском санкцій.