Черкаські рятувальники витягли з криги на Дніпрі травмованого рибалку
- 6-02-2017, 17:06
- Черкаси та область / Пригоди
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 787
У неділю, 5 лютого, команда КУ «Черкаської міської комунальної аварійно-рятувальної служби» врятувала з криги у районі Річкового парту 30-річного чоловіка, який пішов на рибалку, проте по дорозі з ним трапилось лихо – він впав, та зламав ногу. Самотужки дістатись берега горе-рибалка вже не зміг, тож викликав на допомогу рятувальників, які оперативно зреагували на виклик.
Як розповів онлайн-газеті Новини Черкас керівник КУ «Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба» Сергій Микитченко, їх фахівці швидко дістались до орієнтовного місцерозташування, який вказав потерпілий, та провели розшукові заходи на замерзлому Дніпрі, аби виявити, де саме лежить чоловік. Адже акваторія Дніпра досить велика. До того ж потерпілий відійшов від берега досить далеко - близько 2,5 км. Тому рятувальникам довелось докласти чималих зусиль, аби його знайти. Але завдяки професійним та злагодженим діям усієї команди КУ «Черкаської міської комунальної аварійно-рятувальної служби», ця робота була виконана максимально оперативно. Після доправлення чоловіка до берега, його відразу передали лікарям зі «Швидкої медичної допомоги».
Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба звертається до жителів та гостей міста з проханням бути обережними на льоду, або ж взагалі утриматись від виходу на нього.
– Зимова краса приваблива по-своєму, але забувати про свою безпеку не потрібно. Уже не раз говорилося про ті загрози, які таїть у собі лід. Однак любителі риболовлі нехтують усілякими попередженнями і правилами безпеки, – акцентує Сергій Микитченко. – У багатьох випадках це закінчується трагічно: крижана вода продовжує безжально забирати життя людей.
Він наголосив, що нерідко трагедією обертаються і зусилля тих, хто поспішає їх рятувати, якщо останні не мають при собі елементарних засобів порятунку.
– Прикро, що любителі зимової рибалки так безпечно ставляться до власного життя, перебуваючи на водоймах взимку. Особливо небезпечний лід, коли починається відлига і температура піднімається до плюсових позначок, – говорить керівник КУ «Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба».
Заходи безпеки на льоду:
*По-перше, в будь-якому разі заборонено виходити на кригу поодинці. Пересуватися по льоду потрібно невеликими групами по 2-3 особи на деякій відстані 5-10 метрів один від одного.
*Знайдіть спочатку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху.
Зверніть увагу на такі місця, де:
– лід може бути не міцним біля стоку води;
– тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзлі в лід;
– обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу – під снігом лід завжди тонкий;
*Міцність льоду необхідно перевіряти пішнею і ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли, причому перші кроки треба робити не відриваючи підошви від льоду.
*Не дозволяється виходити на лід у нічний час.
*Не пробивайте поруч багато лунок.
*Не збирайтеся великими групами на одному місці.
*Не пробивайте лунки на переправах.
*Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було.
*Завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 м із петлею на одному кінці та вантажем вагою 400-500 г на іншому.
*Тримайте поруч із лункою дошку або велику гілку.
Порятунок потерпілих на льоду
Щоб допомогти людині, яка потрапила під лід, і не постраждати самому, слід дотримуватися таких правил.
Без потреби не виходьте на лід. Подумайте, чи зможете під час надання допомоги впоратися самотужки, чи краще покликати на допомогу ще кого-небудь. Якщо поряд нікого немає, то дійте продумано і обережно, щоб замість допомоги не погіршити ситуацію.
Будьте якомога далі від ополонки (краю крижини), протягніть потерпілому палицю, жердину чи киньте мотузку (трос). Якщо мотузка (трос) закріплена на березі і не вистачає її довжини, то, міцно тримаючись за кінець вірьовки однією рукою, протягніть потерпілому другу руку.
Витягаючи потерпілого, попросіть його працювати ногами – так буде легше витягнути його з ополонки. Коли ви його витягли, не дозволяйте йому підійматися на ноги, нехай він повзе вслід за вами до берега.
Після того, як витягнете потерпілого на берег у безпечне місце, викличте підрозділ екстреної медичної допомоги, надайте йому першу допомогу, необхідну при охолодженні організму.
Перша невідкладна медична допомога при переохолодженні
Ознаки переохолодження: тремтіння й остуда, які можуть бути відсутніми на пізніших стадіях; оніміння; втрата координації рухів; зніяковіння, незвична манера поведінки; температура тіла нижче 35°C.
Якщо в потерпілого одночасно спостерігаються ознаки відмороження і переохолодження, перш за все надавайте допомогу як при переохолодженні. Цей стан може призвести до смерті, якщо людину терміново не зігріти. Але навіть у цьому випадку не варто залишати без уваги відмороження, яке при тяжкому ступені може призвести до ампутації пошкодженої частини тіла.
Отже, допомога при переохолодженні:
викличте підрозділи екстреної медичної допомоги;
поступово відігрійте постраждалого, загорнувши його в ковдри або сухий теплий одяг;
не намагайтеся зігріти тіло потерпілого дуже швидко, не занурюйте його в теплу воду, швидке обігрівання може викликати серцеві проблеми;
у разі прикладіть до тіла теплий предмет (гарячу грілку, пляшки з теплою водою);
дайте тепле пиття, якщо потерпілий при свідомості.
Найкраще, якщо відігрівання буде відбуватися із середини тіла (тепле пиття) одночасно з відігріванням із зовні.
У разі виникнення надзвичайної події на водних об’єктах м. Черкаси, негайно телефонуйте КУ «Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба»: 65-12-77, 050-464-03-33, «Оперативна служба» Черкаської міської ради: 1505, 050-464-60-60, до чергового ДСНС України в Черкаській області – 101.