Представників громад-об’єднавців Черкащини вчили шукати гроші
- 16-02-2017, 16:28
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 946
Семінар-тренінг «Можливості для розвитку громад. Фандрейзинг» вчора об’єднав разом 50 представників вже утворених ОТГ та перспективних об’єднаних територіальних громад Черкаської області. Тут вчилися як залучити грошові коштів та інші ресурси, які вони не можуть забезпечити самостійно, для реалізації цікавих ініціатив та проектів на місцях.
Про це повідомляє кореспондент онлайн-газети Новини Черкас.
Семінар організували за ініціативи Департаменту регіонального розвитку ОДА спільно з новоствореною Асоціацією сільських, селищних рад та об’єднаних громад України (АССОГУ) та Черкаським підрозділом «Центру розвитку місцевого самоврядування».
– Мета семінару – підвищення навичок з підготовки та реалізації якісних проектів місцевого та регіонального розвитку, – говорить заступник директора Департаменту регіонального розвитку Сергій Даниленко. – Оскільки Європейська модель управління регіональним розвитком, яку нині апробують в Україні, має свої особливості. Ключова роль в ній належить саме написанню та реалізації проектів регіонрозвитку.
Учасники тренінгу опановували не тільки теорію, а й відразу ж використовували здобуті знання на практиці. Працюючи в командах під час практичної вправи «Від ідеї до проекту», яку модерувала виконавчий директор АССОГУ Наталія Ключник, вчились залучати додаткові ресурси для розвитку громад та опановували вимоги до складання проектних заявок.
Водночас тренери АССОГУ провели інтерактивні лекції стосовно складання бюджету проекту та підготовки проектів енергоефективності.
Також на семінарі презентували інформаційний бюлетень «Конкурси, гранти» Департаменту регіонального розвитку, який отримав позитивні відгуки та поширюється по всій Україні.
Відзначимо, семінар-тренінг став першим етапом просвітницьких заходів з питань проектного менеджменту, які будуть проводитись в подальшому. Учасники матимуть змогу отримувати менторський супровід фахівців АССОГУ. У підсумку, за результатами тримісячної роботи, учасники мають написати проекти та подати їх на відповідні конкурси, гранти для фінансування.