В УДПУ відбулась вистава «Блокпост Україна» київського театру «Дзеркало»
- 19-02-2017, 09:39
- Черкаси та область / Війна РФ проти України / Театр
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1333
Студенти, викладачі, співробітники УДПУ мали унікальну можливість подивитись виставу столичного театру української традиції «Дзеркало», присвячену героям АТО «Блокпост Україна». (За твором Бориса Гуменюка. Художній керівник театру та постановник вистави - заслужений діяч мистецтв України Володимир Петранюк.).
Про це повідомляють Новини Черкас із посиланням на інформацію прес-центру УДПУю
Київський театр «Дзеркало» побував у нас з ініціативи історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини (декан - кандидат філософських наук, професор Анатолій Карасевич).
В актовій залі окрім викладачів та студентів були присутні представники громадських організацій, воїни, які пройшли дорогами війни на Сході, волонтери, дружина загиблого в АТО уманчанина Анатолія Слонського – Оксана.
Вистава, професіональний виступ артистів справили потужний вплив на емоції глядачів. У «Блокпості» є суб’єктивна реалістична картина війни на Сході України від безпосереднього її учасника - добровольця, письменника Бориса Гуменюка. Його форма подачі образів та подій відповідає украй динамічному часу, а за змістом і глибиною не поступається філософським трактатам. Про те як він, письменник, бачить війну у одному із інтерв’ю автор «Блокпоста» Борис Гоменюк сказав: «Війна дає можливість пошуку простих відповідей на складні запитання. Смерть, страх, героїзм, відвага, зрада, втрата, кров, кров, кров, Вітчизна. Це – справжній пошук. Це шлях – вартий того, аби його пройти. Вартий того, аби про це ще комусь розповісти. Це – випробування. Ти випробовуєш себе. Вітчизною, кров’ю і – смертю».
Гра артистів театру сподобалася всім присутнім. Вона, в черговий раз, дозволила заглянути в дзеркало сьогоднішньої історії України, де всім болить. В яскравих сценах фронтового життя і житейських буднях режисер Володимир Петранюк зі своїм талановитим колективом показав генетичну єдність народу України, глибокий драматизм воєнного конфлікту на рівні громадянської війни, тягу народу до миру, його жертовність і героїзм. Особливо символічно і урочисто прозвучав у залі гімн України, як віра народу в нашу перемогу.
Щирі слова подяки від імені переповненого актового залу творцям вистави висловили проректор з науково-педагогічної роботи Наталія Ревнюк та декан історичного факультету Анатолій Карасевич.