Міністр екології розповів про спротив створенню національного природного парку «Холодний Яр»
- 25-02-2017, 17:00
- Черкаси та область / Україна / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1246
В інтерв'ю виданню Тиждень міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак розповів, що площі природно-заповідних територій мають бути збільшення майже вдвічі.
«Сьогодні ми працюємо над розширенням їхньої площі й плануємо до 2020-го збільшити її з 6% майже вдвічі. Таке завдання поставив Президент, і це - наше зобов'язання в межах європейської інтеграції», - сказав міністр.
Водночас, він зауважив, що збільшенню території природно-заповідних зон, а, подекуди, визначенню їхніх меж, перешкоджають органи місцевого самоврядування, та навів кілька прикладів.
«Скажімо, у Дніпровсько-Тетерівському національному природному парку (мисливські угіддя Януковича в Сухолуччі (Київщина) досі шалений спротив лісників і чиновників. З приводу Холодного Яру (Черкащина), де, крім природних перлин, є пам'ятки історії та культури, Черкаська облрада під тиском якихось угруповань із лісової галузі приймає рішення про недоцільність чи передчасність створення там національного природного парку», - розповів Остап Семерак.
Також для Мінприроди залишається актуальним питання природоохоронного моніторингу тимчасово окупованих територій та підрахунку завданих довкіллю збитків.
«Нам складно визначити, в якому вони (заповідники та НПП – ред.) стані. Ми тільки може здогадуватися про стан справ й отримуємо інформацію від очевидців, які звідти приїздять. Улітку російські агресори на території національних природних парків у Криму проводили військові навчання, тому можна собі уявити, що там після ракетних стрільб із флорою й фауною. Це варварське ставлення до української території. Вони підсвідомо розуміють, що то не їхнє, тому нищать», - зазначив міністр екології та природних ресурсів України.